szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Deuter

fot. Ewa Szymańska

Deuter

 • Ocena ogólna:

  0/5
  [0 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 498

  Ostatnio odwiedzany: 2019-04-05

Deuter jest legendą polskiej sceny muzycznej. Zespół Deuter nieodłącznie kojarzony jest z postacią Pawła "Kelnera" Rozwadowskiego. Urodzony w 1962 roku w Warszawie wokalista, autor, kompozytor, gitarzysta, jedna z centralnych postaci polskiej muzyki undergroundowej. Autor książki „To zupełne nieprawdopodobne”.Od końca lat 70. minionego wieku tworzył zespoły pierwszej fali polskiego punk rocka: Dexapolcort, Fornit i właśnie Deuter, który z przerwami, działa do dziś.

Zespół od początku swojej działalności związany był z warszawskim klubem "Hybrydy", gdzie zagrał swoje pierwsze koncerty. Wiosną 1982 Deuter odbył trasę koncertową "Rock Galicja" po południowej części Polski (m.in Krosno, Rzeszów) wspólnie z zespołami: Dezerter i TZN Xenna. W połowie lat 80. Deuter okazał się bodaj jedynym krajowym reprezentantem punk funka, a ich legendarne nagranie „Nie ma ciszy w bloku” z 1987 roku uchodzi za pierwszy utwór rapowy w Polsce.

Po przerwie w działalności zespół powrócił w świetnej formie z nową płytą „Śmieci i Diamenty", na której znalazło się 10 zupełnie nowych piosenek nagranych na przełomie 2010/2011 roku i dwie z lat 1984/86 pełniące rolę łącznika czasu. A w lutym 2013 r. ukazała się nowa płyta „3 maja 1987 / Rozruchy” z rejestracją koncertu z tegoż roku.

Zespół ma za sobą udział w trasie Punk Not Zgred Fest gdzie występował jako jedna z gwiazd.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!