szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

XXANAXX

fot. mat. promocyjne XXANAXX

XXANAXX

 • Ocena ogólna:

  4.55/5
  [42 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 24709

  Ostatnio odwiedzany: 2019-05-23

XXANAXX to duet prezentujący szeroko pojętą muzykę elektroniczną. Projekt tworzy dwójka artystów - wokalistka Klaudia Szafrańska oraz Michał Wasilewski (znany jako Voo), do którego zadań należy odpowiednia obsługa instrumentów. XXANAXX został założony w 2012 roku w Warszawie.Klaudia (lat 19) pochodzi z Konina, Michał (lat 31) zaś ze Szczytna. Spotkali się w Warszawie. Klaudia, po występie w polskiej edycji programu 'X Factor', poszukiwała producenta, a Michał rozglądał się w tym samym czasie za wokalistką. Oboje potrzebowali tylko jednego spotkania by podjąć decyzję o wspólnej współpracy.

Artyści dzielą wspólne zainteresowania w eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Ich kompozycje pełne są analogowych brzmień, głębokich basów, przestrzennych pogłosów i uwielbianych przez oboje dźwięków maszyny perkusyjnej Roland TR 808. Ta mikstura w połączeniu z głosem Klaudii tworzy niezwykłe muzyczne doświadczenie która wprowadza słuchacza w wyższy stan relaksu. Gatunki, które są im bliskie to chillwave, witch house i electronica.

Zespół pracuje obecnie (lipiec 2013) nad swoim pierwszym studyjnym pełnometrażowym wydawnictwem. Na sierpień zapowiedziany jest natomiast minialbum, na którym oprócz trzech autorskich kompozycji znajdą się remiksy XXXY, Envee oraz Spisku Jednego.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!