szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Jacek Bończyk

fot. Andrzej Świetlik

Jacek Bończyk

 • Ocena ogólna:

  5/5
  [2 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 2163

  Ostatnio odwiedzany: 2020-04-05

Jacek Bończyk to polski aktor teatralny i filmowy, ale także piosenkarz i autor tekstów piosenek oraz scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych. Jacek Bończyk to także wokalista i gitarzysta formacji rockowej Bończyk/Krzywański.Jest absolwentem wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie - Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu (rocznik 1992). Chętnie sięga po teksty poetyckie i piosenki autorów francuskich.

Uczestnik festiwali i zdobywca wielu nagród, z których najważniejsze to: Grand Prix na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie.

Ma na swoim koncie kilka recitali: „Piosenki kilku Francuzów“ (2000), „Tango Kameleon“ (2002), „Recital na piano i bass“ (2010) oraz „Mój Staszewski“ (2012).

Pisze teksty dla różnych wykonawców m.in. dla Katarzyny Groniec i Michała Bajora. Nagrał kilka płyt m.in.: „Następny“ (2001), „Tango Kameleon“ (2003), „Depresjoniści“ (2005), „Raj“ (2008), „Ideologia snu“, „Dzieci Hioba“ (2010), „Mój Staszewski“ (2012).

Od kilku lat spełnia się także w roli scenarzysty i reżysera koncertów oraz spektakli teatralnych, m.in.: „Terapia Jonasza“ w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, „Obywatel“ w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, „Kot w butach“, „Walc na trawie“, „Nie dorosłem“ – w stołecznym Teatrze Syrena, „Singielka“ w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, czy „Zorro“ w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Jest twórcą cenionych spektakli poetyckich, m.in.: „Wersety panteisty“, „O aniołach innym razem“, „1944 – Miasto – 2012“.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!