szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Chilitoy

fot. Soundart

Chilitoy

 • Ocena ogólna:

  3.67/5
  [3 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 2689

  Ostatnio odwiedzany: 2020-02-24

Chilitoy powstał w marcu 2006 roku. Trzon zespołu tworzą Ada, Tomek, Krzysiek i Sławek, Pierwszy rok działalności to zdobywanie doświadczenia i małe koncerty. Pierwszy poważny sukces to Nagroda Specjalna na Spotkaniu Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK w Myśliborzu październiku 2007 roku.Rok 2008 to dalszy rozwój i coraz częstsze koncertowanie na lokalnej scenie, co zaowocowało zwycięstwem i Nagrodą Publiczności na IV Powiatowym Przeglądzie i Konkursie Kapel w Chrzanowie.

W okresie od września 2008 do września 2009 zespół zanotował przerwę w koncertowaniu czas ten został poświęcony na nagrywanie, tymczasem pierwsze nagrania umieszczone w sieci jeszcze w 2007 roku uczyniły Chilitoy "Zespołem Dnia" na portalach Muzzo.pl i FabrykaZespolow.pl.

Piosenki "Do you remember me?" oraz "Voices" jeszcze przed premierą zapewniły Chilitoy zwycięstwo w konkursie KLANG 2010. Nowe, odmienione Chilitoy, które można usłyszeć w tych numerach oscyluje w klimacie pop-rockowym. Wokal Ady i brzmienia gitar dopełnione są elektroniką - całkowicie nowym i świeżym elementem w brzmieniu zespołu, ostateczny kształt nadaje szybka i zwarta sekcja rytmiczna. Wszystko to połączone, wstrząśnięte i nowocześnie zrealizowane tworzy energetyczną, melodyjną i wybuchową mieszankę. Muzyka zespołu Chilitoy utrzymana jest w klimacie pop rockowym, dopełnionym nowoczesnym elektronicznym brzmieniem. Kapela porusza tematy bardzo aktualne dla każdego odbiorcy – zachwianie wartości, poczucie zagubienia w nowoczesnym, zdigitalizowanym świecie.

Kolejny utwór grupy to kompozycja zatytułowana „Room no 2”, która jest także zapowiedzią nadchodzącego albumu grupy Chilitoy. Klip do singla zrealizowano w warszawskim Fonobarze. Nie posiadający, co ciekawe, tytułu album pojawi się na Chilitoy pojawi się na rynku jeszcze we wrześniu bieżącego roku

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!