szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Kamp!

fot. mat. promocyjne Kamp!

Kamp!

 • Ocena ogólna:

  5/5
  [5 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 2244

  Ostatnio odwiedzany: 2019-09-14

KAMP! to elektroniczne trio które powstało w 2008 r. w Łodzi. Ich brzmienie często opisywane jest jako melodyjny synth-pop z wpływami nowej fali lat 80-tych, francuskiego house'u czy chill-wave'u. W lutym 2009 KAMP! wydali pierwszą EP-kę "Thales one " w założonej i prowadzonej przez siebie wytwórni Brennnessel (www.brennnessel.pl)."Thales one " spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami krytyków i dziennikarzy wiodących niezależnych mediów w Polsce. Ich następny realese "Breaking Ghost's Heart", to już furtka na najlepsze anteny radiowe w Polsce. Grają ich w Trójce (Agnieszka Szydłowska/Piotr Stelamach), Radiu Roxy (Novika/Lexus/Tomasz Kin/Bartek Czarkowski), Czwórka Polskie Radio (Dj Bert/Rawski/Ula Kaczyńska), rozgłośniach studenckich i regionalnych. Popularność utworu i świetne recenzje po klubowych koncertach owocują występami na najważniejszych polskich festiwalach. Latem 2009 roku, czyli jeszcze w pierwszym roku działalności zespół gra na Selectorze, Openerze, Audioriver i Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Dochodzą do tego koncerty na zaprzyjaźnionych antenach radiowych - Offsesja w Trójce i Przesłuchanie w Radiu Roxy.

KAMP! to także autorzy solidnych remixów dla Cool Kids Of Death, Nathalie & The Loners, Indigo Tree, The Compleiner & The Complainers oraz Thieves Like Us, po które siegają także w czasie koncertów, tworząc unikalną i energetyczną imprezę.

"Heats/Distance Of The Modern Hearts" czyli podwójny singiel który ujrzał światło dzienne w lecie 2010 to koronny dowód, że popularność i dobra prasa KAMP! są w pełni zasłużone. Nie ma przypadku w tym, że portal screenagers.pl poświecony muzyce alternatywnej uznał "Heats" za najlepszy polski singiel 2010 roku a zespół koncertował równie często w Polsce co za granicą (EXPO 2010 w Szanghaju, Culture Collide w L.A, Festival Great Escape w Brighton czy Liverpool Music Week).

Rok 2011 okazał się dla KAMP! przełomowy.W styczniu pojawili się w roli supportu podczas polskiej trasy koncertowej zespołu Hurts. Kolejne występy odbyły się w Londynie oraz USA na najważniejszej imprezie showcase'owej przemysłu muzycznego - festiwalu SXSW w Austin, Texas. Późną wiosną muzycy weszli do studia żeby zarejestrowac meteriał na debiutancki album, który ukaże się na początku 2012 roku. We wrześniu nakładem portugalskiej wytwórni D.I.S.C.O. Texas na rynku pojawił się pierwszy oficjalny singiel promujący to niezatytułowane jeszcze wydawnictwo. Nagranie "Cairo" jest jednocześnie debiutem KAMP! na rynku międzynarodowym.

W dniach styczniu 2014 roku w Groningen odbędzie się międzynarodowy festiwal muzyczny – EUROSONIC 2014. Reprezentantem polskiej radiofonii publicznej na holenderskim festiwalu będzie zespół KAMP!, który został zakwalifikowany do programu.

Festiwal Eurosonic Noorderslag to program skierowany do młodych europejskich zespołów, które dzięki udziałowi w międzynarodowym spotkaniu mają szansę zaistnieć na rynku muzycznym. Wspólnie z najważniejszymi festiwalami w Europie, a także europejskimi nadawcami radiofonii publicznej należącymi do EBU, Festiwal Eurosonic Noorderslag pomaga młodym artystom przełamywać granice i ułatwia drogę do kariery zarówno w Europie, jak i poza nią. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1996 roku w Groningen, a wśród artystów, którzy mieli okazję zaprezentować się na holenderskiej scenie byli m. in.: Hooverphonic, Kings of Convenience, The Libertines, Lykke Li, Selah Sue, James Blake oraz Jessie Ware. Od 2003 roku promowaniu młodych talentów służy program ETEP (European Talent Exchange Program), pomagający przełamywać hegemonię artystów brytyjskich i amerykańskich na europejskich festiwalach. Wśród kilkudziesięciu współpracujących w ramach programu imprez są również polskie: Open’er, Coke Live, OFF Festival i Woodstock.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!