szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

W.E.N.A.

fot. Aptaun Records

W.E.N.A.

 • Ocena ogólna:

  4.69/5
  [13 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 4583

  Ostatnio odwiedzany: 2020-04-03

W.E.N.A.(Wudoe/Montana Maxx) – dotychczas czołowa postać podziemnej sceny hip-hopowej w Polsce, której bezkompromisowa liryka i mocny styl w połączeniu z niebanalną osobowością sceniczną zjednały sobie liczne grono fanów underground’owych brzmień.


Od 1999 jeden z reprezentantów nieistniejących już formacji Głos Miasta, później Ansambl. Debiutował w 2005 na albumie "Bez Zabezpieczeń" autorstwa Małego Esz Esz. Idąc za ciosem rozpoczął pracę nad pierwszym projektem autorskim, noszącym tytuł "Wyższe Dobro". Album wydany własnym nakładem w dniu 16.04.2007 roku, odbił się szerokim echem na polskiej, niezależnej scenie, zyskując jednocześnie uznanie ze strony przedstawicieli tzw. mainstreamowego nurtu tej kultury.

Pod koniec 2008 roku W.E.N.A. związał się z duetem Rasmentalism. Efektem współpracy tria był album "Duże Rzeczy", który ujrzał światło dzienne 07.12.2009 roku. Projekt, ze względu na swoją nowatorskość, oryginalność i świeżość szybko zyskał uznanie, doprowadzając tym samym do wielu koncertów grupy na terenie całego kraju.

Przez czas swojej podróży W.E.N.A. współpracował z wieloma artystami ze sceny muzycznej, udzielając się między innymi na takich projektach jak, Quiz – Materiał Producencki, VNM – Na Szlaku Po Czek, Te-Tris – Dwuznacznie, Na Pół Etatu – Materiał Pilotażowy, Pyskaty – Pysk w Pysk, HiFI Banda – 23:55.

Przed Wudoe kolejna stacja na drodze. Tym razem jest to legalny debiut, który nakładem Aptaun Records wypłynie już w 2011 roku.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!