szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Neonovi

fot. mat. promo. Neonovi

Neonovi

 • Ocena ogólna:

  5/5
  [3 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 1130

  Ostatnio odwiedzany: 2019-05-10

Zespół Neonovi powstał w 1999 roku w Rzeszowie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Tomasza Rzeszutka związanego wcześniej z klultową kapelą Jesus Chrysler Suicide.


W 2001 roku grupa zarejestrowała swoją pierwszą płytę demo, na której znalazły się utwory inspirowane m.in. klimatami rocka lat 70-tych, new wave, brit pop i grunge.

W latach 2002 - 2005 zespół skupił się głównie na graniu koncertów i przygotowaniu nowego materiału. W tym czasie nastąpiły też zmiany w składzie Neonovi.

Na przełomie 2007/2008 r. grupa zagrała klubową trasę koncertową, otrzymała też nagrodę "Brązowego Scenika" przyznawaną przez dziennikarzy gazety "Nowiny" dla wyróżniających się zespołów z Podkarpacia.

W lutym 2008 r. do sklepów trafiła debiutancka płyta Neonovi - "Neonovi" (wyd. Sonic Alternative Nation Group).

Piosenka "Dom bez klamek" pochodząca z tej płyty cieszyła się dużym powodzeniem w stacjach radiowych, a zespół zakwalifikował się z nią do finału konkursu Polskiego Radia "Przebojem na antenę".

W ramach promocji debiutanckiej płyty Neonovi zagrali wiele koncertów m.in. z takimi wykonawcami jak: Hey, Perfect, Farben Lehre, Budka Suflera, Happysad, KSU, Dżem, Bracia.

W 2009 i 2010 r. grupa została zaproszona do wzięcia udziału w koncertach z cyklu "PUNKY REGGAE LIVE". Zespół zagrał także na trzeciej edycji Breakout Festival.

We wrześniu 2009 r. Neonovi wystąpili jako support legendy hard rocka, grupy NAZARETH na ich ekskluzywnym, klubowym koncercie w Rzeszowie. Na początku 2010 roku Neonovi rozpoczęli prace w studio nad drugą płytą. W lipcu 2010 roku zespół zdobył główną nagrodę na festiwalu "Pod Prąd".

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!