szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Ada Fijał

fot. AKPA

Ada Fijał

 • Ocena ogólna:

  3.2/5
  [25 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 13256

  Ostatnio odwiedzany: 2020-02-26

Ada Fijał (Madam Retro). Wokalistka i aktorka zafascynowana dwudziestoleciem międzywojennym, czarem i szykiem sprzed lat. Przez dziennikarzy modowych okrzyknięta jedną z najlepiej ubranych znanych Polek. Ada Fijał występowała w spektaklach teatralnych na scenach krakowskich teatrów.Śpiewa retro-pop, a także przeboje z lat 20-tych i 30-tych w nowoczesnych aranżacjach. Współautorka docenionego wieloma wyróżnieniami projektu "Klub Retro" (min. Nagroda Złoty Liść Festiwalu Retro za najciekawsze wydarzenie artystyczne sezonu 2007). Współpracowała z wieloma klubowymi DJ-ami min. z DJ Seb Skalskim , DJ Matt Kowalsky oraz Benzo Baseline.

W 2009 roku została nominowana do Festiwalu Top Trendy z utworem "Take Your Time", zaśpiewanym w duecie z austriacką retro gwiazdą muzyki klubowej Louie Austenem.

W 2010 wzięła udział w koncercie „Piosenka jest dobra na wszystko” z repertuarem Kabaretu Starszych Panów na Festiwalu w Opolu. Brawurowe wykonanie utworu „Prysły zmysły” zostało ciepło przyjęte przez publiczność i krytyków muzycznych.

Obecnie pracuje nad nową solową płytą. Do współpracy nad albumem zaprosiła londyńskiego producenta Victora Daviesa (w Polsce znanego min. ze współpracy z Andrzejem Smolikiem).

Przygotowuje również recital „Ninoczka”, podczas którego usłyszymy przeboje z lat 20-tych i 30-tych oraz wyjątkowe utwory z wywodzące się z kultury żydowskiej.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~marta [2012-03-29 09:42]

fajnie pani śpiewa

odpowiedz