szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Earl Greyhound

Earl Greyhound

 • Ocena ogólna:

  0/5
  [0 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 2145

  Ostatnio odwiedzany: 2020-03-30

Earl Greyhound to grupa z Nowego Jorku, która w swojej twórczości łączy inspirację angielską muzyką rockową lat 70-tych, mrocznego popu i grunge'u lat 90-tych z głośnym i brudnym brzmieniem nowoczesnego rocka. Earl Greyhound otwierało koncerty Chrisa Cornella, Gov't Mule i Saula Williamsa.


Zespół powstał w 2002 w Nowym Jorku na początku jako duet Matta Whyte'a i Kamary Thomas. Wspólnie z perkusistą Chrisem Bearem Earl Greyhound nagrał pierwszy album zatytułowany "Soft Targets".

Tuż po tym, gdy album ujrzał światło dzienne, grupę opóscił Chris Bear, który postanowił poświęcić czas dla zespołu Grizzly Bear. Matt i kamara nie chcieli nagrywać bez stałego perkusisty, ale wciąż koncertowali. Nowy perkusista, Ricc Sheridan dołączył do grupy po jednym z koncertów, na który zabrał go gitarzysta grupy The Roots Kirk Douglass. Ricc przyznaje, że przebudził się pewnej nocy z przekonaniem, iż Earl Greyhound to jego zespół. Udowodnił to podczas wspólnego jamu z zespołem i dołączył do składu.

Grupa szybko zyskała spore grono fanów. Pisano o nich na łamach gazety The New Yorker, SPIN, Rolling Stone, Brooklun Vegan i Ptchfork. Koncertowali między innymi w Kanadzie i Japonii otwierając koncerty takich gwiazd jak Chris Cornell.

W nowym składzie grupa Earl Greyhound zarejestrowała drugi album pt. "Suspicious Package". Całość produkcji nadzorował Dave Schiffman, który ma na koncie między innymi współpracę z Mars Voltą, Red Hot Chilli Peppers i System Of A Down.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!