szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Lena Piękniewska

Lena Piękniewska

 • Ocena ogólna:

  3.9/5
  [10 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 8416

  Ostatnio odwiedzany: 2019-03-19

Lena Piękniewska to wokalistka, której twórczość obraca się w kręgu jazzu, poezji śpiewanej i muzyki akustycznej. Lena Piękniewska debiutowała albumem "Wyspa" w 2010. Płyta składa się z 14 utworów.


Lena Piękniewska to artystka z Poznania. Od kilku lat obecna na scenie muzycznej wokalistka jest laureatką Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (2005), konkursu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej "Pamiętajmy o Osieckiej", Warszawa (2006), laureatką stypendium twórczego im. Marka Grechuty(2007) oraz stypendium Artystycznego Miasta Poznania(2008) i zdobywczynią I miejsca na Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych (2006).

Twórczość artystki to jazzowo-akustyczne aranżacje, w których dominuje ciepły wokal. Lena Piękniewska o swojej muzyce mówi: "Brakuje pięknych, czystych jak szklanka wody dźwięków. Dlatego taka też jest muzyka, którą gramy. Jakby tęsknota za najprawdziwszymi uczuciami. Szacunek dla interwałów." Obok autorskich utworów Piękniewska sięga do dorobku innych artystów. Wykonywała własne wersje utworów m.in. Hanny Banaszak, Wandy Warskiej, Ewy Demarczyk czy Grażyny Łobaszewskiej. Na debiutanckiej płycie Leny natomiast znalazł się kawałek "Odchodząc" zespołu Republika.

W młodości słuchała Wagnera, następnie przyszedł czas na Justynę Szafran. Lubi Johna Cage'a i śpiewane modlitwy.

Od kilku lat artystka koncertuje ze stałym składem. Występowała także z zespołem Raz Dwa Trzy a w 2008 wspierała jazzową wokalistkę Stacey Kent w ogólnopolskiej trasie koncertowej.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!