szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Babylon Circus

fot. oficjal. str. Babylon Circus

Babylon Circus

 • Ocena ogólna:

  5/5
  [1 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 1702

  Ostatnio odwiedzany: 2020-03-29

Babylon Circus pochodzi z francuskiego miasta Lyon. Powstali w 1995 roku. Brzmienie Babylon Circus to paradoksalny koktajl folkloru wschodniej Europy z francuskimi neorealistycznymi piosenkami, miejskim reggae, wybuchowym ska i jazzem oraz punkiem i dubem.


Trudno oderwać od nich wzrok gdy są na scenie – słynny jest ich charakterystyczny “styl teatru komedii”. Dodatkowo ich doskonałe dźwięki wsparte są często specjalnymi dekoracjami na scenie. Na ich muzykę składa się doskonała praca sekcji dętej, zwarte rytmy oraz szczere wokalizy po angielsku i francusku w stylu reggae / ragga. Teksty to silne polityczne treści, u których podstaw leży przekonanie, że nawet pojedynczy człowiek może coś zmienić na lepsze w otaczającej nas rzeczywistości. Nie są neutralni, ale nie pakują się również w żadne polityczne kliki - przede wszystkim z powodu dystansu w spojrzeniu na świat.

Jak do tej pory zagrali setki koncertów – oprócz Francji prezentowali się na scenach Irlandii, Belgii, Holandii, Niemczech, Danii, Czechach, Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Austrii, Włoch, Szwajcarii, Syrii, Libanu...

W sierpniu 2001 zagrali kilka doskonale przyjętych koncertów w Polsce.

Dzisiaj Babylon Circus to już instytucja z prawdziwego wrażenia, oparta o dużą sceniczną produkcję, doskonale sprawdzającą się na dużych scenach. Zagrali już na większości wielkich europejskich festiwali, wszędzie pozostawiając niezatarte wrażenia.

Nie inaczej było na dużej scenie festiwalu “Przystanek Woodstock” w 2006 roku, gdzie zespół ze swoim wysokoenergetycznym show podbił wielotysięczną publiczność i został zgodnie okrzyknięty jednym z największych wydarzeń artystycznych tej potężnej imprezy.

Wystąpili również jak jeden z głównych wykonawców Reggae Dub Festival w Bielawie w 2007 roku oraz zagrali klubowy koncert w Zielonej Górze w 2009 roku.

Po dłuższej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi wokalisty, na początku marca 2009 nakładem Sony Music ukazał się długo oczekiwany nowy album “La Belle Etoile”, który zaskakuje nowym image grupy oraz muzyką jeszcze bardziej przesiąkniętą duchem francuskich piosenek. Płyta spotkała się z dużym zainteresowaniem m.in. Programu 3 PR, co zaowocowało obecnością na liście przebojów.

Dwa utwory z albumu trafiły również na kompilację “Made in France, vol. 2” wydaną w ub. roku przez polską wytwórnię Luna Records.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!