szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Indigo Tree

Indigo Tree

 • Ocena ogólna:

  5/5
  [4 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 1959

  Ostatnio odwiedzany: 2019-04-16

Formacja Indigo Tree z miejsca znalazła się w gronie najważniejszych zjawisk na polskiej scenie końcówki pierwszej dekady obecnego stulecia. Wydana przez Indigo Tree w październiku 2009 roku debiutancka płyta, "Lullabies Of Love And Death", zebrała pochlebne recenzje niemal we wszystkich liczących się tytułach prasowych oraz portalach internetowych w kraju.


Jak twierdzą tworzący duet artyści - Filip Zawada oraz Peve Lety (obydwaj pochodzą z Wrocławia) - do założenia grupy doszło niemalże przez przypadek. W styczniu 2009 roku artyści spotkali się, by skomponować muzykę filmową. W zamyśle współpraca miała mieć charakter niezobowiązującego jamowania. Szybko okazało się jednak, że obydwaj posiadają kilka ciekawych, niewydanych wcześniej pomysłów, postanowili więc powołać do życia zespół, o tajemniczej nazwie Indigo Tree.

Panowie mieli już wcześniej doświadczenie z muzyką. Zawada przewinął się jako basista przez skład zespołu Pustki, z którym nagrał dwie płyty "8 Ohm" i "DO MI NO", a także tworzył ścieżki dźwiękowe do sztuk Przemysława Wojcieszka "Cokolwiek się zdarzy kocham cię" oraz "Osobisty Jezus". Peve natomiast, stał na czele własnego, imiennego projektu.

Nowo powstały zespół już w lutym przygotował zawierającą trzy piosenki EP-kę, a także założył profil w serwisie MySpace, gdzie zamieścił nagraną muzykę. Materiał zwrócił uwagę kilku wytwórni płytowych. Wybór padł na firmę Ampersand, oferującą kapeli nie tylko całkowitą wolność artystyczną, ale także pieniądze na zakup nowych instrumentów. Następne kilka miesięcy artyści spędzili na przygotowaniu muzyki na pierwszy w dorobku album.

Skończone dzieło pojawiło się w sprzedaży na początku października, a zatytułowane było "Lullabies Of Love And Death". Krążek okazał się wielkim sukcesem - zarówno w prasie jak i w internecie pojawiły się niemalże wyłącznie rewelacyjne recenzje. Z miejsca formacja została okrzyknięta artystycznym objawieniem 2009 roku (m.in. tygodnik "Przekrój" umieścił album w podsumowaniu najważniejszych płyt ostatnich dwunastu miesięcy). Niedługo po premierze, w sieci pojawił się promujący longplay singel z utworem "Iamthecar", który można było pobrać całkowicie za darmo. Już na początku listopada grupa ruszyła w pierwszą z prawdziwego zdarzenia trasę koncertową u boku szwedzkiego duetu The Forest and The Trees. W następnym miesiącu światło dzienne ujrzał drugi singel, tym razem z utworem "Kitchenoflove" (podobnie jak pierwsza, wydana tylko w formacie cyfrowym, nieodpłatnie). Do kompozycji powstał także teledysk, nakręcony do spółki przez przyjaciół zespołu, jak i jego fanów, przy użyciu telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych. Na singlu znalazł się również dodatkowy, zarejestrowany specjalnie na potrzeby wydawnictwa numer "allmywinterfriends".

Na początku 2010 roku grupie Indigo Tree udało się odnieść kolejny sukces. Muzycy zostali laureatami nagrody Warto wrocławskiej "Gazety Wyborczej", przyznawanej młodym, obiecującym artystom. Po doskonale przyjętym debiucie, artyści nie zamierzali osiąść na laurach i już w marcu za pośrednictwem strony poinformowali, że są w trakcie nagrań do drugiego regularnego longplaya, robocza nazwanego "Blanik". Według zapowiedzi członków, dzieło ma być diametralnie inne od poprzednika. Pierwsza próbka w postaci utworu "leavingtimebehind", pojawiła się na stronie zespołu wczesną wiosną 2010 roku. Premierę całego krążka wyznaczono na wrzesień 2010 roku. Tym razem wydawcą został label Antena Krzyku. W tym samym roku do sklepów trafi także koncertowe DVD, które przygotowuje Jacek Chemot.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!