szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Ceti

Ceti

 • Ocena ogólna:

  4.86/5
  [7 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 1472

  Ostatnio odwiedzany: 2020-03-30

Zespół Ceti powstał 1989 roku z inicjatywy Grzegorza Kupczyka, wokalisty zespołu Turbo oraz Marii Wietrzykowskiej. Nazwa Ceti pochodzi od programu poszukiwań cywilizacji pozaziemskich NASA z 1971 roku (Communication With Extraterestrial Inteligence).
(fot.AKPA)


Na pierwszej płycie, nagranej w składzie: Grzegorz Kupczyk (śpiew, gitara basowa), Marihuana (instrumenty klawiszowe), Andrzej Łysów (gitara), Jacek Jabłoński (perkusja), gościnnie wystąpił Czesław Niemen. W początkowych latach istnienia zespołu przyniósł m.in. stworzenie płyty do obrazu filmowego Andrzeja Szczygła - Red Inter Show oraz nagranie drugiego albumu Lamiastrata z nowym perkusistą Marcinem "Muckiem" Krystkiem i basistą Maciejem Przybylskim. Kolejną płytą był zapis koncertowy z RFN i Jarocina '92. W 1994 nagrana została kolejna studyjna płyta Rasizm.

Kolejne lata działalności zespołu to kolejne nagrania studyjne i kolejne zmiany personalne w zespole. W zespole pojawili się Valdi Moder (gitara) i Marcin Sauter (gitara basowa) w 1995, zamienieni rok później na Przemysława "Burzę" Burzyńskiego (gitara) Bartka Urbaniaka. W 2003 ukazała się płyta Shadow Of The Angel. W 2007 roku ukazał się siódmy album grupy pt. (...)perfecto mundo(...), w listopadzie tego samego roku zespół odbył trasę koncertową promującą wydawnictwo. W 2008 roku zespół zagrał kocert z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka. Występ odbył się w Kaliszu

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!