szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Basshunter

fot. oficjal. str. Basshuntera

Basshunter

 • Ocena ogólna:

  4.55/5
  [42 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 3852

  Ostatnio odwiedzany: 2019-03-19

Basshunter zaczął przygodę z muzyką w wieku 15 lat, komponując w programie komputerowym FL Studio. Jego taśmy demo szybko zyskały uznanie w Internecie, co doprowadziło do podpisania kontraktu z wytwórnią Warner Music. Debiutancka płyta projektu Basshunter to The Old Shit z 1999.


Najbardziej znany jest jednak z debiutowego utworu "Boten Anna", który opowiada o bocie o imieniu Anna z kanału IRC. Piosenka doczekała się remiksu, który jest wykonywany przez zespół disco polo Cliver pod tytułem "Lekarstwo na gorzkie łzy" oraz drugiego remixu pt. "Już lato jest" zespołu Tropic . Drugi jego znany utwór to "Vi sitter i Ventrilo och spelar DotA" – piosenka o mapie do gry w Warcraft. Trzecim singlem jest piosenka Vifta Med Händerna, powstała przy udziale zespołu Patrik & Lillen. Jego druga płyta o nazwie LOL <(^^,)> zyskała dużą popularność głównie na skandynawskich rynkach muzycznych.

Basshunter po raz pierwszy pojawił się w Polsce 8 lipca 2007 r. na wrocławskim rynku gdzie zaśpiewał "Boten Anna" i "Vi sitter i Ventrilo och spelar DotA" podczas imprezy "Hity na czasie", a 5 sierpnia wystąpił w Szczecinie podczas finału regat Tall Ships' Races 2007. 16 sierpnia 2007 roku Jonas po raz 3 zaśpiewał swój koncert na "Hitach na czasie" w finale. Pojawił się również z kilkoma utworami na wrocławskim Rynku w trakcie koncertu sylwestrowego 2007. Podczas gali Eska Music Awards w kwietniu 2008 otrzymał statuetkę za Radioaktywny Hit Roku. 15 czerwca 2008 wystąpił na Dniach Sosnowca, a 21 czerwca dał koncert w Lipsku w ramach I Nadwiślańskich Spotkań Medialnych. 31 sierpnia ponownie wystąpił w Hitach Na czasie. W 2008 razem z Aliną nagrał i zmiksował singiel "When you leave".

Jego najpopularniejszymi utworami są "Please Don't Go" – kolejny singel artysty, "All I Ever Wanted", "Camilla", "Ellinor" oraz "Angel In The Night". Inne znane utwory Szweda to "Now You're Gone", "Beer In The Bar" – stworzony specjalnie dla serwisu internetowego MySpace oraz "I Can Walk On Water ". Basshunter nie próżnuje; utworzył specjalną próbkę utworów muzycznych, które są na jego najnowszej płycie, która ukazała się 14 lipca 2008 roku i nosi nazwę "Now Youre Gone: The Album". Jego najnowsze hity to pochodzące z tej płyty to "Angel In The Night" oraz "I Miss You". Basshunter zrobił wiele innych utworów techno: Privjet Russia, Sverige , Halla Där, Profesional Party People, Här Kommer Lennart, Vifta Med Haderna, Utan Stjärnorna i Tetris.

Ciekawe jest to że muzyk choruje na Zespół Tourette'a, ale choroba się nie objawia.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!