szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Visage

fot. Universal

Visage

 • Ocena ogólna:

  5/5
  [8 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 2560

  Ostatnio odwiedzany: 2020-03-31

Visage, a przede wszystkim lider grupy Steve Strange, to ojcowie chrzestni popularnego na początku lat 80. nurtu zwanego new romantic. Grupa nagrała jeden z największych przebojów tamtych czasów "Fade To Grey". Visage zostało założone w 1978 roku w Londynie przez ww. Steve'a Strange'a oraz Rusty Egana.

W zespole występował też przez chwilę Midge Ure, który w 1980 roku dołączył do Ultravox i osiągnął z grupą znacznie większy sukces niż Visage. Również inny muzyk Ultravox grał w Visage - Billie Currie.

Największym osiągnięciem Visage był debiutancki album "Visage" (1980). To na nim znalazły się tak porywające klasyki new romantic jak wspomniany już "Fade To Grey", a także "Visage", "Block On Block", "Malpaso Man", "Moon Over Moscow", czy "Mind Of a Toy".

Na drugiej płycie "The Anvil" (1982) Visage próbowało jeszcze porwać do tańca w nurcie new romantic (szczególnie motoryczny utwór to "The Damned Don't Cry"), ale już w tym czasie "romantyzm" odchodził w niepamięć. Trzecia płyta "Beat Boy" (1984) była gwoździem do trumny Visage i całego stylu.

Jako ciekawostkę można podać, że Visage w czasach swojej świetności jako jeden z niewielu zespołów w historii muzyki nie zagrał ani jednego koncertu!

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~ultraboy [2009-09-04 20:32]

the best band ever
uwielbiam!

odpowiedz