szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Twilite

fot. mat. prasowe

Twilite

 • Ocena ogólna:

  5/5
  [15 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 4415

  Ostatnio odwiedzany: 2020-03-30

Twilite to Paweł Milewski i Rafał Bawirsz, którzy poznali się studiując pedagogikę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w 2001 roku. W tym czasie grali w różnych rockowych, a także hardcore'owych, znanych jedynie lokalnie zespołach. Jednak historia Twilite zaczyna się dopiero w 2006 roku.


Dobrze rozumiejąc się muzycznie, planowali założenie wspólnego projektu, nie mając jeszcze pojęcia, że w niedługim czasie odłożą gitary elektryczne na rzecz akustycznego grania i pierwszych poważnych zmagań ze śpiewaniem.

Podczas kilkumiesięcznej emigracji na wybrzeżu Wielkiej Brytanii w 2005 roku rozpoczęły się próby wspólnego grania, a w niecały rok później po powrocie do Polski powstały pierwsze utwory Twilite (nazwa została zapożyczona z "Twilite Kid" grupy Twilight Singers) – Paweł nagrane przez siebie tematy wysyłał mailem z Biskupca do Krakowa, gdzie Rafał uzupełniał je o linie melodyczne.

W tym internetowym porozumieniu trwali przez kilka miesięcy aż do sierpnia 2006 roku, gdy duet umiejscowił się w irlandzkim Dublinie i rozpoczął regularne akustyczne sesje. Tworząc i nagrywając w domowych warunkach, udało im się dzięki pomocy kilku życzliwych osób (jak Piotr Maciejewski z Much) zamieścić utwory na płytach drugiej ("How can you sleep") i trzeciej ("Disobey") edycji 'Trójkowej Offensywy' Piotra Stelmacha oraz internetowej kompilacji bloga Don't Panic We Are From Poland vol.2 ("All you need"). W maju 2008 r., zauważeni i zaproszeni przez braci Kapsa z Contemporary Noise Quintet, nagrali w Electric Eye Studio materiał na debiutancki album "Bits & pieces", który jest zbiorem kompozycji z ostatnich dwóch lat przebywania w Dublinie. W listopadzie 2008 roku zespół zagrał koncert promujący płytę w studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej, był on transmitowany na antenie radiowej „Trójki”. Płyta "Bits & pieces” ujrzała światło dzienne 24 stycznia 2009 r.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!