szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Losza Vera

fot. oficjal. str. Losza Very

Losza Vera

 • Ocena ogólna:

  4/5
  [4 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 6252

  Ostatnio odwiedzany: 2019-04-21

Losza Vera – urodzony w 1983 w Bielsku – Białej, wychowany w Republice Południowej Afryki. W wieku 5 lat wyjechał do Grecji, gdzie w Atenach spędził rok. Następnie przeniósł się do RPA. W Pretorii Losza Vera rozpoczął naukę w szkole podstawowej.


Tam też stawiał swoje pierwsze kroki w nauce gry na pianinie, gitarze, elektronicznych instrumentach klawiszowych oraz… karate. Wydawniczo, zadebiutował w projekcie RMF MAXX promującym nowe brzmienia, z utworem „In Place” (RMF FM, 2003). Losza Vera to przede wszystkim oryginalny, mocny wokal z rzadko spotykaną barwą głosu. W jego muzyce czuć mocny wpływ Prince’a i Justina Timberlake’a.

W 2006 roku podpisał kontrakt płytowy z niezależną wytwórnią fonograficzną Dream Music. W grudniu 2006 pojawił się jako gość specjalny w projekcie "RMF Live!" Wystąpił razem z zespołem „Blue Cafe” i wykonał specjalnie skomponowany na te okazje utwór. Koncert transmitowany byl "na żywo" przez RMF FM oraz emitowany na antenie VH1. 2007 był dla Loszy rokiem festiwali telewizyjnych; znalazł sie w finale konkursu Trendy, festiwalu TV Polsat, TOPtrendy 2007 oraz finałowej 10. konkursu TVN Sopot Festiwal 2007.

Również w 2007 roku, Losza wziął udział w XV edycji akcji charytatywnej „Pocztówka do Sw. Mikołaja 2007”; na albumie pojawił się ze znanym świątecznym standardem Irvinga Berlina „White Christmas” (Dream Music, 2007). Płyta w dniu premiery osiągnęła status Złotej. Losza wystąpił także w finałowym koncercie „Pocztówka do Sw. Mikołaja”, emitowanym na antenie TVP 2 (koprodukcja: TVP 2/Dream Music). Na kolejnej edycji „Pocztówki do Sw. Mikołaja”, Losza pojawił się z premierowym utworem „Na Dobranoc”! Nowy singel zapowiada debiutanckim albumem artysty, którego premiera przewidziana jest na lato/jesień 2009

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!