szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

A. Skillz

A. Skillz

 • Ocena ogólna:

  4.45/5
  [11 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 10697

  Ostatnio odwiedzany: 2020-04-04

Posługujący się pseudonimem A. Skillz artysta naprawdę nazywa się Adam Mills. Urodził się w 1981 roku. A. Skillz pochodzi z Brighton na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii, miasta, które znane jest ze swoich muzycznych imprez i kojarzonych z nimi twórców, jak choćby z Fatboy Slimem, The Kooks, Bonobo czy The Go!Team.


Nic dziwnego, że dorastający w takim otoczeniu Mills już w młodym wieku zainteresował się tworzeniem muzyki. Pierwsze inspiracje czerpał z muzyki rockowej. Jako nastolatek grał na perkusji w lokalnym zespole Sabio, z którym miał nawet okazję koncertować po Europie. Jak sam opowiadał, fascynował się także muzyką Jackson 5 i samego Michaela Jacksona, którego wciąż uważa za świetnego artystę. Jednak już w tym okresie coraz większe znaczenie zaczynała mieć dla niego muzyka elektroniczna i hip-hop, zwłaszcza ten tworzony za pomocą gramofonów i sampli.

Pod koniec lat 90. Adam Mills był stałym bywalcem sklepu muzycznego w Brighton, którego właścicielem był poważany ze względu na swoją pracę DJ-a i producenta Krafty Kuts (właśc. Martin Reeves). Dwaj lokalni wykonawcy poznali się w 1999 roku i szybko polubili siebie i swoją pracę na tyle, że postanowili rozpocząć współpracę. Mills porzucił wkrótce Sabio i zaczął poważniej interesować się produkcją i turntablismem (tworzeniem muzyki za pomocą gramofonów). Przyjął też wtedy pseudonim A. Skillz (pierwsza litera to skrót od imienia Adam, zaś "skillz" to slangowa forma słowa "skills", czyli "umiejętności").

Po kilku latach nauki i praktyki pod okiem starszego współpracownika A. Skillz zaczął występy w angielskich klubach. Razem z Krafty Kutsem rozpoczął też wydawanie pierwszych singlowych przeróbek utworów innych artystów. Pierwszą tego typu produkcją był utwór "Peaches", zawierający doskonale dobraną mieszankę sampli z utworów sławnego amerykańskiego piosenkarza Jamesa Browna. W tym kawałku pojawił się także rap pochodzącego z Los Angeles Droop Capone'a oraz śpiew wokalistki Yolandy. Sięgając głębiej do bogatego dorobku czarnych amerykańskich muzyków, A. Skillz i Krafty Kuts stworzyli na bazie dawnego przeboju legendy rapu i funku Kurtisa Blowa utwór "Gimme The Breaks".

Single były tylko przygotowaniem do pierwszego albumu duetu. W listopadzie 2003 roku w poważanej niezależnej wytwórni Finger Lickin' z Londynu ukazał się sygnowany pseudonimami obu twórców album "Tricka Technology". Został on świetnie przyjęty przez poszukiwaczy nowoczesnych dźwięków i to pomimo tego, że sięgał raczej do klasyki muzyki rozrywkowej i hip-hopu. Zawarte na nim utwory zostały jednak świetnie złożone w całość przez dwójkę utalentowanych producentów. Na albumie znaleźli się również bardzo interesujący goście. W tytułowym utworze pojawił się świetny amerykański raper TC Izlam, syn legendy i jednego z twórców hip-hopu, Afriki Baambaaty. W jednym z kawałków wystąpił także raper Real Elements. Ważną postacią na płycie, ukrytą jednak za producenckim sprzętem, był Lukasz "DJ Luke" Gottwald, jeden z najlepszych producentów muzyki rozrywkowej w XXI wieku, współpracujący choćby z Lady Sovreign, Britney Spears czy Sugababes. Wszystko to świadczy, że już podczas pierwszej poważniejszej produkcji A. Skillz znalazł się w wyśmienitym gronie pomysłowych twórców.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~finger lickin fan [2010-01-04 11:14]

THE BEST
Ten pan robi naprawdę świetne rzeczy. Masa singli funky breaks i lecących w old skoolowy HH.

odpowiedz