szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

DJ BoBo

DJ BoBo

 • Ocena ogólna:

  4.68/5
  [22 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 13103

  Ostatnio odwiedzany: 2020-04-04

Peter René Baumann, znany jako DJ BoBo, urodził się 5 sierpnia 1968 roku w Kollikien w Szwajcarii. Ojciec jego był Włochem, matka Szwajcarką. Mimo że od lat dziecięcych DJ BoBo interesował się tańcem, wtedy głównie electric boogie i breakdance, chciał zostać piekarzem i cukiernikiem. Miało mu to zapewnić byt, w razie ewentualnego niepowodzenia związanego z muzyką.


Czas pokazał, że martwił się niepotrzebnie. Swoją karierę rozpoczął w 1985 roku, kiedy wygrał organizowane w Szwajcarii lokalne zawody DJ-ów. Jednak w tym czasie zajmował się głównie tańcem. Dzięki swojemu akrobatycznemu stylowi tańca, znalazł się w pierwszej dziesiątce niemieckich zawodów ''Disco Kings'' a analogiczne mistrzostwa w Szwajcarii wygrał.

Na początku pracował w dyskotece Don Paco, a później swoje muzyczne umiejętności szlifował w w Lucernie. Jak w wielu przypadkach tego okresu pierwszy singel nagrał i dopracował sam. ''I Love You'', bo tak był zatytułowany, został wydany pod koniec lat 80. Jego promocja powiązana była z małą trasą koncertową po szwajcarskich klubach. Co prawda jego nagrania okazały się komercyjną klapą, ale przynajmniej w swoim kraju stał się marką rozpoznawalną.

Jego życie stało się pasmem na przemian nagrywania płyt i wielkich tras. Na dobre jego kariera DJ-a rozpoczęła się w 1992 roku, kiedy utwór ''Somebody Dance With Me'' znalazł się na szczytach list przebojów w Szwajcarii. W listopadzie tego roku kawałek podbił europejskie dyskoteki i wylądował na niemieckich listach przebojów. Już drugi singel DJ-a Bobo zdobył w Niemczech status złotej płyty (sprzedał się w nakładzie 250 tysięcy egzemplarzy). Zawędrował również do klubów za oceanem. Na tak przygotowany grunt DJ Bobo postanowił ''rzucić'' debiutancką płytę ''Dance with Me''. Z miejsca pokryła się ona platyną w jego rodzinnym kraju. Artysta zawsze miał rękę do wybierania utworów na promocję swoich albumów. W wypadku ''Dance with Me'', singel zawędrował na drugie miejsce niemieckich list przebojów i sprzedał się w 500 tysiącach egzemplarzy.

Tak rozpoczęło się pasmo sukcesów artysty. Jego płyty sprzedawały się jak ciepłe bułeczki, nieustannie zapraszano go także na koncerty. Wystąpił na Music Awards odbywającym się w Monaco, w związku z tym, że w tym czasie był najlepiej sprzedającym się artystą Szwajcarii. Latem 1995 roku, rozpoczął pierwsze wielkie tournée, odwiedzając Azję i Australię. Wkrótce też miejsce miała kolejna rekordowa dla artysty trasa, tym razem po Europie. Ciekawostką jest fakt, że DJ Bobo pierwszą serię koncertów po rodzinnym kraju rozpoczął dopiero w 1996 roku, a więc w momencie, kiedy był już uznawanym artystą na całym świecie. Na występach w Szwajcarii towarzyszył artyście zespól Backstreet Boys.

Następnie DJ Bobo rozpoczął przygotowania do ogromnego przedstawienia zatytułowanego World in Motion Tour. Było to spełnienia marzeń Szwajcara, który zawsze chciał połączyć umiejętności wokalne z tanecznymi. Był to pewnego rodzaju musical z bardzo rozbudowaną choreografią. Był to czas kiedy DJ Bobo nie wychodził właściwie z pracy, starając się dopieścić każdy szczegół swojego show. Podczas realizacji teledysku do utworu ''Pray'' zatrudniono ponad 1000 statystów- fanów artysty. Właśnie lata 90. były okresem największych sukcesów DJ-a Bobo.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +6 [10]
~kuki [2012-04-30 21:57]

balowalo się na dyskach przy jego muzie-a teraz co z nim???

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~Paula [2020-03-14 21:51]

Urodził się 5 stycznia 1968. Nie podoba mi się ten artykuł jest dziwnie napisany nie zrozumiałe

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~Pawcio331 [2019-12-04 22:42]

To kiedy sie wreszcie urodzil w jednm tytule 5 stycznia a ponizej 5 sierpnia

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~WB [2017-11-28 22:42]

Alle precyzyjna wiedza , urodzil się i mieszkał z matką w Kolliken w kantonie ARGAU obok granicy z K. Solothurm. W swojej miejscowości był DJ , który prowadził dyskoteki . Próbował tam też coś śpiewać ale sam był marnym ,,śpiewarkiem". Jego ex frau pochodzi z Lucerny / prowadziła , a może jeszcze prowadzi tam szkołę tańca- dlatego tam wziął ślub. ... Szwajcarskie BUURY nie lubią go , bo szybko doszedł do dobrej kasy. Sukces uzyskał poprzez dobranych trafnie współpracowników .

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~tadek [2017-10-28 09:42]

Kto dorastał w latach 90s i wychował się na Eurodance ten wie,że wtedy gwiazdy typu DJ BoBo,Dr Alban,Haddaway,Snap,Culture Beat,La Bouche to była podstawa...

odpowiedz

Ocena: +6 [6]
~ki-ta [2014-05-03 12:07]

D.J.BoBo symbol muzyki Euro Dance lat 90-tych!

odpowiedz

Ocena: +9 [9]
~wycha [2013-12-07 18:07]

DJ BOBO ikona muzyki dance

odpowiedz