szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

DJ BoBo

DJ BoBo

 • Ocena ogólna:

  4.68/5
  [22 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 12937

  Ostatnio odwiedzany: 2020-02-17

Dość wspomnieć, że dostał wtedy 5-krotnie World Music Award. Grywał koncerty przed wielką publicznością. Wystarczyć wspomnieć wspólną trasę z Michaelem Jacksonem (koncerty w Pradze - ponad 160 tysięcy ludzi, Warszawa - 70 tysięcy). Niemal każdy wydany singel pokrywał się jeśli nie platyną, to przynajmniej złotem. Był wówczas jednym z bardziej zapracowanych artystów, odbył bowiem także własne World in Motion. Album noszący tytuł widowiska artysty odniósł gigantyczny sukces na całym świecie, w tym nawet w Chinach, gdzie uzyskał status potrójnej platyny.

DJ Bobo miał zawsze ''słabość'' do wielkich tras koncertowych. Łączących efekty pirotechniczne z karkołomną choreografią. Jego występy organizowane były z ogromnym przepychem. Wystarczy wspomnieć show Mystasia. Artysta znany jest też z zamiłowania do perfekcji w tym, co robi. Płyta ''Planet Colours'', nad którą pracował ciężko 7 miesięcy, może być tego najlepszym przykładem. Dzięki tej pracy, krążek stał się najlepiej sprzedającym się od początku kariery DJ-a Bobo. Po premierze po raz kolejny udowodnił, że koncerty i ich organizacja jest tym, co lubi najbardziej.

W sierpniu 2001 roku przyszedł czas na ponowne, tym razem świadome ''ustatkowanie się'' (pierwszą żoną artysty była Daniela Baumann ). Wybranką serca była Nancy Rentzsch. Rok później urodziła ona pierwsze dziecko artysty - synka Jamiro. W 2006 rodzina Baumannów powiększyła się o córkę Kayley Nancy. DJ Bobo nie zwolnił jednak tempa, dalej pochłonięty był pracą. W tym okresie powstał chyba najbardziej znany utwór artysty. Nagrany dla Coca Coli pastiszowy ''Chihuahua''. Stał się on wielkim komercyjnym sukcesem i nucony był na całym świecie. W kapryśnej muzycznie Francji singel ten sprzedał się w ponad milionie sztuk.

I kiedy wydawało się, że artysta osiągnął już wszystko i nie jest w stanie wymyślić niczego nowego, powstał pomysł trasy Pirates of Dance. Sceną miał być 33-metrowy statek piracki, wybudowany specjalnie na tą okazję. Nastąpił jednak pewien dysonans między płytą a trasą. W pierwszym przypadku trudno mówić o sukcesie, natomiast samo show, okazało się strzałem w dziesiątkę.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +1 [1]
~Pawcio331 [2019-12-04 22:42]

To kiedy sie wreszcie urodzil w jednm tytule 5 stycznia a ponizej 5 sierpnia

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~WB [2017-11-28 22:42]

Alle precyzyjna wiedza , urodzil się i mieszkał z matką w Kolliken w kantonie ARGAU obok granicy z K. Solothurm. W swojej miejscowości był DJ , który prowadził dyskoteki . Próbował tam też coś śpiewać ale sam był marnym ,,śpiewarkiem". Jego ex frau pochodzi z Lucerny / prowadziła , a może jeszcze prowadzi tam szkołę tańca- dlatego tam wziął ślub. ... Szwajcarskie BUURY nie lubią go , bo szybko doszedł do dobrej kasy. Sukces uzyskał poprzez dobranych trafnie współpracowników .

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~tadek [2017-10-28 09:42]

Kto dorastał w latach 90s i wychował się na Eurodance ten wie,że wtedy gwiazdy typu DJ BoBo,Dr Alban,Haddaway,Snap,Culture Beat,La Bouche to była podstawa...

odpowiedz

Ocena: +6 [6]
~ki-ta [2014-05-03 12:07]

D.J.BoBo symbol muzyki Euro Dance lat 90-tych!

odpowiedz

Ocena: +9 [9]
~wycha [2013-12-07 18:07]

DJ BOBO ikona muzyki dance

odpowiedz

Ocena: +6 [10]
~kuki [2012-04-30 21:57]

balowalo się na dyskach przy jego muzie-a teraz co z nim???

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź