szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Thy Disease

fot. oficjal. str. Thy Disease

Thy Disease

 • Ocena ogólna:

  4.95/5
  [19 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 6783

  Ostatnio odwiedzany: 2020-04-07

Thy Disease to jeden z najważniejszych i najciekawszych polskich zespołów metalowych. Został założony w 1999 roku w Krakowie. Zespół Thy Disease powstał z inicjatywy gitarzysty Yanuarego (założyciela Sceptic i Crionics).


W tym samym roku, w Jaro Home Studio powstało pierwsze demo zespołu, zawierające cztery utwory autorskie, oraz cover Madonny "Frozen". W sesji nagraniowej jako sesyjna wokalistka wzięła udział Anna Wojtkowiak z zespołu Centuria. Materiał ten zdobył spory rozgłos w podziemiu, a jego pozytywne recenzje ukazały się w prasie muzycznej. Jeszcze w grudniu 1999 zespół zajął drugie miejsce na przeglądzie Metal Millenium Party organizowanym przez firmy Vox Mortis i Eternal Blackness.

Do zespołu dołączyli wówczas: Pepek - gitara rytmiczna i Pióropiusz - bas, a niedługo po nich perkusista Pinochio. Następne miesiące przyniosły intensywną działalność koncertową, której ukoronowaniem był koncert u boku Vader.

We wrześniu 2000 doszło do rejestracji nowego materiału promo zawierającego dwa utwory: "Cursed" i "Crashing the Soul". Wraz z utworami z pierwszego demo, po dokonaniu nowego masteringu, utwory te znalazły się na nowym mini albumie zatytułowanym "Art of Decadence"

W styczniu 2001 roku doszło w zespole do zmian personalnych. Nowym basistą został Marcotic z Crionics, natomiast klawisze przejął Cube. W tym składzie grupa zagrała kilka koncertów miedzy innymi pamiętny gig na organizowanym w Lesznie Hell Fest 2001.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~roughtker [2010-02-08 21:09]

aaaahhh
Masters!!!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ples [2010-01-25 20:20]

gruby czad!
super muza, zajebiści kolesie, moc!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~paczyn [2009-04-12 00:24]

xxx
...genialna schizoliryka...

odpowiedz