szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Boys

Boys

 • Ocena ogólna:

  4.3/5
  [81 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 13423

  Ostatnio odwiedzany: 2020-01-18

Zanim Marcin Miller, wokalista zespołu Boys przełamał się do śpiewu, skończył technikum ekonomiczne przy Zespole Szkół Rolniczych w Prostkach. Następnie zarejestrował się jako bezrobotny, a potem zatrudnił się w urzędzie pracy i sam zaczął rejestrować ludzi bez pracy. Początki legendarnej grupy Boys były bardzo trudne.


- Zaproponowano mi stanowisku referenta w ełckim urzędzie pracy - wyznał w wywiadzie dla "Super Expressu". Ale akurat wyszedł z wojska kolega i rzucił hasło, żebyśmy założyli zespół muzyczny. Muzyk grał w każdy weekend po osiem godzin dziennie. W końcu zrezygnował z pracy i skupił się tylko i wyłącznie na karierze artystycznej.

Historia tej jednej z najsłynniejszych polskich formacji disco polo sięga wiosny 1991 roku. Wtedy w miejscowości Prostki koło Ełku, czterech młodych chłopaków zainteresowanych muzyką disco, postanowiło założyć zespół. W pierwszym składzie znaleźli się: Marcin Miller - klawisze, wokal, Robert Sasinowski - gitara, wokal, Bogdan Kukier - bas, a także Krzysztof Cieciuch - perkusja. Początkowo nazw projektu było kilka, a wśród nich przewijały się między innymi: Las Vegas, czy Black&White, aż w końcu jednogłośnie wybrano właśnie nazwę Boys.

Pierwsze koncerty zespołu miały miejsce na weselach, dożynkach i wiejskich, przeważnie lokalnych zabawach. Bardzo często formacja występowała w nieistniejącej już dyskotece Eldorado w Zimnej, która zresztą została uwieczniona w jednej z piosenek, która znalazła się na debiutanckiej kasecie - "A ja sobie się bawię, w Zimnej na zabawie, wszyscy mają w czubie, a ja sobie się bawię".

W 1991 roku formacja otrzymała propozycję nagrania kasety dla warszawskiej firmy Blue Star. Materiał nagrany w garażu, na bardzo amatorskim sprzęcie ukazał się w maju 1991 roku. Kaseta zatytułowana "Dziewczyna z marzeń", okazała się sporą sensacją i dzięki nie zespół zaczął być rozpoznawalny, nie tylko w swoim regionie. Największy sukces osiągnął zawarty na niej utwór "Wolność", który stał się wielkim hitem muzyki disco polo i przez wiele miesięcy gościł na wysokich miejscach tychże list przebojów.

Kolejne lata, to również spore sukcesy. Kasety "Usłysz wołanie", "Wspólne inicjały" oraz "Miłość jak wiatr" wywindowały zespół na pierwsze miejsca list przebojów. W czerwcu 1996 roku Boys nagrali jedną z najważniejszych i najlepiej przyjętych płyt z muzyką disco polo. Album, zatytułowany "Łobuz i drań" sprzedał się w ponad milionowym nakładzie i wyznaczył pewne standardy w tej branży muzycznej. Ponadto większość zawartych na nim utworów została uznana za przeboje, a przede wszystkim "Wolność", "Łobuz" czy "To nie USA". Ponadto piosenka zatytułowana "Och Daniel" spodobała się na tyle Danielowi Olbrychskiemu, iż zespół wystąpił na jego benefisie.

W 1997 roku w składzie zespołu zaszły duże zmiany. Po odejściu Krzysztofa Cieciucha, muzyka formacji ewaluowała w kierunku dance. Również od tamtego czasu, na scenie podczas koncertów zespół jest wspomagany przez czterech tancerzy, co sprawiło iż występy na żywo stały się bardziej barwne i energetyczne. Również w tamtym okresie Boys osiągnął największy sukces. Wydana w czerwcu 1997 roku płyta, zatytułowana "O.K. " jest uznawana za najlepszą w całej dyskografii formacji. W niespełna czternaście dni od premiery, album osiągnął status platyny, a na przestrzeni roku sprzedał się w ponad milionowym nakładzie. Na "O.K. ", znalazły się również dwa ogromne hity wylansowane dzięki formacji: "Chłop z Mazur" i "Jesteś szalona". To przede wszystkim najlepiej sprzedająca się pozycja w całej historii muzyki disco polo. Ponadto, album zaowocował w rekordową, do dzisiaj niepobitą liczbą teledysków.

Do chwili obecnej, zespół ma na koncie 22 albumy. Ostatnie dwie płyty, zatytułowane "Na lajcie" i "Remix na lajcie", ukazały się odpowiednio w grudniu 2007 i 2008 roku. Praktycznie od początku funkcjonowania, zespół związany jest z potentatem muzyki disco polo, firmą Green Star.

Skład Boys, zmieniał się wielokrotnie. Jedynym stałym członkiem jest Marcin Miller. Poza nim zespół tworzą: Jan Cieniewicz, Andrzej Jabłoński, Konrad Dobrzyński oraz Marcin Dardziński.

Grupa jest zdecydowanie najpopularniejszym wykonawcą disco polo, który ma rzeszę wiernych fanów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. To również jeden z najczęściej koncertujących rodzimych projektów. - Są zapytania na 2010 rok - powiedział zapytany w 2008 roku, o terminy wolnych koncertów Marcin Miller, w wywiadzie dla Discoportal.info. - Aby Boys mógł wystąpić trzeba rezerwować go na rok do przodu. Również zespół z sukcesem daje koncerty poza granicami kraju. Był gwiazdą przede wszystkim polonijnych eventów w: Austrii, Belgii, Grecji, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych.

Marcin Miller jest odpowiedzialny za cały repertuar zespołu Boys. Pisze teksty, tworzy muzykę, a także aranżuje utwory. - Najlepszym okresem dla mnie (na pisanie tekstów i muzyki) jest okres zimowy - powiedział artysta w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów". - Lubię, jak deszcz pada, śnieg, śnieżyce. Siedzę sobie w domku, kominek i wtedy mam taką wenę. Wchodzę na górę i jak zamykam drzwi, to już jest znak, że tam nikt nie może wejść.

Lider formacji poza grą w zespole, zanotował przygodę na planie filmowym. W 1997 roku wystąpił w obrazie zatytułowanym "Kochaj i rób co chcesz" oraz siedem lat później w "Trzymajmy się planu". Ponadto 2 marca 2008 wziął udział w programie "Big Brother VIP". Dobrowolnie po 19 dniach spędzonych w Domu Wielkiego Brata, opuścił program. Również 14 marca 2009 był jurorem specjalnym w programie "Jak Oni śpiewają".

Na przestrzeni lat za swoje osiągnięcia grupa zdobyła w sumie 17 nagród. Łącznie posiada pięć platynowych i dwie złote płyty. W 1995 roku w Opolu, Boys jako jedyna grupa w historii disco polo, odebrała prestiżowe wyróżnienie przyznane przez Telewizję Polską. Rok później zespół otrzymał trzy statuetki Victoria '96 w kategoriach: zespół roku, wokalista roku i płyta roku. W 1997 i 2001 na festiwalu w Ostródzie zespół zajął pierwsze miejsce i zdobył nagrodę publiczności.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +4 [10]
~arek [2010-04-22 17:58]

lubie ich
jawiem rze discopolo jalubieich piosenki miendzy innymi małolata i mam do tego 15 lat powinienem słuchać czegoś innego ale ja wole tto

odpowiedz

Ocena: +5 [9]
~pati8316 [2010-01-25 14:09]

re
on nie gra pop tylko disco polo

odpowiedz