szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Bajaga i Instruktori

fot. Iron Media

Bajaga i Instruktori

 • Ocena ogólna:

  5/5
  [4 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 3488

  Ostatnio odwiedzany: 2019-05-18

Bajaga i Instruktori to serbski zespół rockowy założony w 1984 roku w Belgradzie przez kompozytora, autora tekstów, gitarzystę i wokalistę Momčilo Bajagicia "Bajagę". Piosenkarz od 1979 do 1984 roku był członkiem grupy rockowej Riblja Čorba. W ówczesnej Jugosławii zespół przyszłego lidera projektu Bajaga i Instruktori szybko odniósł sukces.


Jednakże w 1984 r. Bajaga postanowił nagrać swój debiutancki album. Jego płyta „Pozitivna geografia” okazała się hitem. Niedługo potem Bajaga opuścił zespół Riblja Čorba i 1985 r. postanowił razem z zespołem Instruktori nagrać album „Sa druge strane jastruka”. Płyta podobnie jak solowy album okazała się sukcesem. Po kolejnych wydanych albumach w 1986 r. „Prodavnica tajni” i w 1989 r. „Neka svemir čuje nemir”, czytelnicy gazety „Rock” wybierają Bajagę osobowością roku a po wydaniu płyty „Prodavnica tajni” artysta został ogłoszony jugosłowiańskim Paulem McCartney’em.

W latach 90-tych w trakcie rozpadu Jugosławii Bajaga i Instruktori pozostała na scenie muzycznej. W 1991 r. zespół wydał album „Četiri godišnja doba”, w 1993 album „Muzika na struju” i w 1997 „Od bizuterije do milibara”. Najnowszy singiel Bajagi i Instruktori "Daljina, dim i prašina" z 2012 r. jest obecnie najpopularniejszym utworem serbskich list przebojów.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!