szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Nickelback

fot. Warner

Nickelback

 • Ocena ogólna:

  4.48/5
  [152 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 9442

  Ostatnio odwiedzany: 2019-04-21

Na kilka dni przed rozpoczęciem nagrań do kolejnego albumu, z grupy odchodzi Brandon Kroeger. Jego miejsce za perkusją zajmuje Ryan Vikedal. "On naprawdę nas dopełnił i pomógł stworzyć zespół takim jakim jest dziś. Zamiast uczucia, że jest nas trzech i jakiś perkusista, zaczęliśmy czuć się jak Nickel-back" - przyznaje Chad. Vikedal nauczył się 12 utworów w ciągu tygodnia i w nowym składzie nagrano następną płytę zatytułowaną "The State". Płyta to kolejny i ostatni wydany niezależnie krążek zespołu.

W niedługim czasie grupa podpisuje kontrakt z wytwórnią EMI Canada oraz ze specjalizującą się w ciężkim brzmieniu amerykańską wytwórnią "Roadrunner Records". "The State" na nowo zmiksował Garth Richard-son, a produkcją zespół zajął się sam. Utwory "Breathe" i "Leader of men" z tej płyty znalazły się w pier-wszej dziesiątce listy Mainstream Rock.

11 września 2001 roku Nickelback wydali album "Silver Side Up". Na tym krążku znalazły się zarówno ut-wory napisane jeszcze przed wydaniem "The State" w Stanach, jak i zupełnie nowe kompozycje. Podczas pracy nad albumem grupa zdecydowała się na współpracę z weteranem rockowych produkcji Rick'iem Parashar'em (Pearl Jam, Temple Of The Dog). Masteringiem utworów zajął się Randy Staub (Metallica, U2). Połączenie Parashar'a i Staub'a spowodowało, że brzmienie zespołu poszło w nowym kierunku, stało się silniejsze. Niby ostre, niby rockowe, ale jednak z łagodnymi refrenami i przemyconą między wierszami dobrą gitarową solówką.

W 2002 roku Nickelback otrzymali między innymi cztery statuetki prestiżowych Juno Awards, kanadyjski odpowiednik nagród Grammy. Na początku 2003 roku Chad Kroeger został uznany za najlepszego autora tekstów a utwór "How You Remind Me" był najczęściej graną piosenką w rozgłośniach radiowych na całym świecie. "Silver Side Up" pokrył się kilkukrotną platyną w wielu krajach m.in też w ojczystej Kanadzie, w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Niemczech, Irlandii, Afryce Północnej, Wielkiej Brytanii i Australii. Na-tomiast złotym krążkiem stał się w Austrii, Belgii, Danii, Holandii i Włoszech. Ogółem Nickelback sprzedali ponad 9 milionów płyt pochodzących tylko z tego właśnie albumu.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Nickelback<3 [2014-11-02 11:20]

Kocham Nickelback <3

odpowiedz