szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Nickelback

fot. Warner

Nickelback

 • Ocena ogólna:

  4.48/5
  [152 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 9439

  Ostatnio odwiedzany: 2019-04-13

Korzenie zespołu Nickelback wyrastają z małego, kanadyjskiego miasteczka Hanna. W nim to wychowali się i uczęszczali do szkoły bracia Chad i Mike Kroeger. W szkole podstawowej dołączył do nich Ryan Peake, ktorego rodzina przeprowadziła się z Brooks. Ich przyjaźń rozkwitała w najlepsze, a miejscem częstych spotkań był garaż rodziców Ryana, w ktorym to próbowali swoich sił znęcając się nad instrumen-tami. Szło im na tyle dobrze, że postanowili zająć się muzyką na poważnie.

Pierwsze, komercyjne występy zaliczyli jako zespół "Point Of View" a przynajmniej tak przedstawiał ich agent. Jednak ze sceny przedstawiali się "Village Idiot". Wycofali się jednak z tej nazwy pod wpływem nacisków właścicieli lokalnych barów, którzy zagrozili iż nie będą zatrudniać muzyków jeśli nie zmienią nazwy zespołu. Nickelback Grali wówczas głownie covery znanych utworów. Dość szybko taka "kariera" przestała im odpowiadać i grupa rozpadła się po roku wspólnego grania.

W 1996 roku Chad Kroeger ukończył swoje dzieło - 10 zupełnie świerzych piosenek. Udało mu się wyżebrać pożyczkę od ojczyma oraz przekonać Ryana do wynajęcia profesjonalnego studia w Vancouver by nagrać pierwsze demo. Mike po rozpadzie "Point Of View" grał w kilku metalowych kapelach w tym mieście lecz szybko podchwycił pomysł a ponadto oraz wciągnął do składu swojego kuzyna Brandona. Poprzez znajo-mych wynajął studio nagraniowe należące do wytwórni "Turtle Records". Nagrania rozpoczęli jako zespół "Brick". Gdy skonczyli nazywali się już "Nickelback". "Nickel back" to slangowe powiedzenie oznaczające wydawaną resztę lub poprostu drobne monety.

Dokonane wtedy nagrania zatytuowali "Hesher", które jak na materiał demo rozeszły się w niezłym nak-ładzie około 3000 egzemplarzy. Fakt ten pozwolił muzykom na kontynuowanie nagrań w tym samym studio oraz na wydanie kolejny albumu zatytułowanego "Curb". I to wszystko za własnoręczniezarobione pi-eniądze! Nagrania z tych dwóch sesji często gościły w wielu kanadyjskich rozgłośniach radiowych.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Nickelback<3 [2014-11-02 11:20]

Kocham Nickelback <3

odpowiedz