szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Nickelback

fot. Warner

Nickelback

 • Ocena ogólna:

  4.48/5
  [152 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 9443

  Ostatnio odwiedzany: 2019-04-22

Sukces albumu "Silver Side Up", który ukazał się 11 września 2001 roku i zawierał największy hit zespołu "How You Remind Me", przerósł oczekiwania zespołu. Perkusista grupy Ryan Vikedal podkreślał to niejednokrotnie w rozmowach - Prawdę mówiąc nie oczekiwaliśmy za dużo. Poprzedni nasz album "The State" podobał się tu i ówdzie, więc powiedzieliśmy sobie, że fajnie byłoby zrobić jakiś postęp. Nikt jednak nie przewidział, że sprawy zajdą aż tak daleko. Z drugiej zaś strony, zawsze lepsza jest miła niespodzianka od rozczarowania, które mogłoby przyjść, gdybyśmy oczekiwali zbyt wiele. W rozmowie dla miesięcznika "Metal Hammer" Kroeger, wspominał powodzenie "How You Remind Me" następująco: "Kiedy teraz myślę o "How You Remind Me", to wydaje mi się, że była to najkrótsza droga do zdobycia tego, co chcieliśmy. Mieliśmy pokazać nasz zespół całemu światu. Pracowaliśmy tak ciężko, jak tylko się dało. Staraliśmy się grać koncerty wszędzie tam, gdzie tylko mogliśmy. Tylko po to, by ludzie wiedzieli, czym jest Nickelback. Później pojawił się "Silver Side Up" i nasz największy hit, który pozwolił nam otworzyć drzwi w wielu krajach poza Ameryką. Przez to wszystko pojawiły się nowe możliwości, które okazały się bardzo interesujące. Będziemy starali się podtrzymywać tę atmosferę wokół nas, ponieważ ona pozwoliła nam pokazać się tam, gdzie wcześniej nie mogliśmy. Nie możemy nagrywać byle czego, co przychodzi nam do głowy, tylko zawsze musimy popracować nad naszymi nowymi rzeczami ".

Następne dwa lata Nickelback spędzili nieustannie w trasie, promując "Silver Side Up" na całym świecie.

We wrześniu 2003 roku w sprzedaży pojawił się kolejny album Kanadyjczyków, "The Long Road". Płyta nie powtórzyła sukcesu poprzedniczki, a grupie dodatkowo dostało się od krytyków, którzy uznali piosenkę "Someday" za łudząco podobną do "How You Remind Me". - To tytuł, który w moim mniemaniu podsumowuje wszystko, co się tyczy Nickelback opowiadał o płycie Vikedal. Nasza kariera trwa bardzo długo, ale mam nadzieję, że jeszcze powalczymy, że tak będzie działo się jeszcze przez wiele lat. "The Long Road" to po prostu podsumowanie tego wszystkiego, co działo się z zespołem przez ostatnich kilka lat. Tych wszystkich porażek, ale również sukcesów, których mieliśmy okazję dostąpić. Komuś może się wydawać, że tak łatwo było nam osiągnąć sukces, lecz my tego tak nie postrzegamy. Cieszymy się z tego, co nas spotkało. Zawsze do tego dążyliśmy i chcieliśmy. Jednak przeszliśmy naprawdę długą drogę do tego, co mamy obecnie.

Rok 2005 przyniósł Nickelback zmianę na stanowisku perkusisty. Z grupy odszedł Ryan Vikedal, a jego miejsce zajął Daniel Adair występujący wcześniej w formacji 3 Doors Down. W tym składzie grupa przystąpiła do pracy nad kolejnym longplayem, które trwały niemalże pół roku.

Piąty studyjny longplay zatytułowany "All The Right Reasons" ukazał się w październiku 2005 roku. Przy nagrywaniu materiału Nickelback zaprosili do udziału wokalistę ZZ Top, Billy'ego Gibbonsa, który wystąpił w utworach "Follow You Home" oraz "Rockstar". W piosence "Side Of A Bullet" muzycy wykorzystali solówkę Dimebaga "Darella" Abbotta, tragicznie zmarłego gitarzysty Damageplan i Pantery, którą Kroeger otrzymał od brata Dimebaga, Vinnie Paula. Utwór jest hołdem złożonym gitarzyście. Ponadto grupa sięgnęła także w swojej twórczości po fortepian i skrzypce. Album "All The Right Reasons" okazał się strzałem w dziesiątkę. Płytę zakupiło ponad 10 milionów słuchaczy, co było lepszym wynikiem, niż w przypadku albumu "Silver Side Up".

Po trwającej blisko dwa lata trasie koncertowej Nickelback rozpoczęli w marcu 2008 roku prace nad kolejną płytą. Efekt w postaci krążka "Dark Horse" ukazał się na półkach sklepowych 18 listopada 2008 roku.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Nickelback<3 [2014-11-02 11:20]

Kocham Nickelback <3

odpowiedz