szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Hawkwind

fot. oficjal. str. Hawkwind

Hawkwind

 • Ocena ogólna:

  3/5
  [2 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 1638

  Ostatnio odwiedzany: 2020-02-24

Hawkwind - O artyście

Hawkwind to zespół rockowy założony w 1969 roku w Anglii. Historia Hawkwind zaczęła się kiedy Dave Brock i Mick Slattery spotkali basistę Johna Harrisona, który - podobnie jak i oni - interesował się muzyką eksperymentalną. Postanowili wspólnie stworzyć grupę, która nie grałaby typowego rocka, ale czerpała dodatkowo z możliwości, jakie dawała rozwijająca się elektronika.


Potrzebowali jednak perkusisty, dlatego też zdecydowali, że zamieszczą ogłoszenie w jednej z gazet. Wkrótce zgłosił się do nich zaledwie siedemnastoletni Terry Ollis, który od razu spodobał się bardziej doświadczonym muzykom i dołączył do zespołu. Brockowi jednak nadal czegoś brakowało. Na szczęście skontaktował się ... więcej »

Hawkwind - Płyty

Chaos Chaos (2004-04-27)

więcej »

Hawkwind - Wiadomości i plotki

Hawkwind gwiazdą Ino-Rock Festival

2012-05-25 Hawkwind gwiazdą Ino-Rock Festival

Tegoroczną, piątą już edycję Ino-Rock Festival zwieńczy występ Brytyjczyków z Hawkwind. Zespół pojawi się w naszym kraju po raz pierwszy. czytaj dalej ›

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~GośćHawk [2014-07-15 19:12]

Ten artykuł to taka mała bzdura, chociaż nie jestem znawcą zespołu. Silver Machine został wydany tylko na singlu, a nie na płycie In Search of Space, bo na tej płycie został wydany dopiero jako bonus track na reedycji wydanej na CD. Więcej błędów wychwycą pewnie znawcy zespołu. Dziwi mnie czasami jak ktoś nie mający o czymś pojęcia decyduje się o tym pisać dla ogółu.

odpowiedz