szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Dead Or Alive

fot. oficjal. str. Dead Or Alive

Dead Or Alive

 • Ocena ogólna:

  5/5
  [9 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 7035

  Ostatnio odwiedzany: 2019-10-21

Zachęcony powodzeniem, Burns do realizacji trzeciej płyty zaangażował ponownie panów Stocka, Aitkena i Watermana. Owocem był krążek "Mad, Bad, and Dangerous to Know" z następnym przebojem, "Brand New Lover". Kolejne single wzbudzały kontrowersje z uwagi na bluźniercze okładki ("Something in My House"), wsamplowane cytaty z "Egzorcysty" ("Mortevicar") czy homoseksualne akcenty (klip do "I'll Save You All My Kisses").

Po rozstaniu z zaprzyjaźnionymi producentami i dwoma muzykami, Burns kontynuował działalność Dead or Alive w duecie ze Steve'em Coyem, wydając longplay "Nude" z popularnym głównie w Japonii numerem "Turn Around and Count 2 Ten" oraz hitem w Brazylii, "Come Home with Me Baby". W ramach promocji dzieła, formacji udało zagrać się koncert w Tokio dla 45 tysięcy fanów. Zespół zdobył także statuetkę Japan Grand Prix za album roku.

Dalsza kariera zespołu to już raczej równia pochyła, choć solidne grono fanów pozostało niezmiennie wierne Dead or Alive. W latach 90. ukazały się płyty "Fan the Flame (Part 1)" (z pierwszą w karierze Burnsa balladą "Blue Christmas"), "Fan the Flame (Part 2)" oraz po kilkuletniej przerwie "Nukleopatra" (z coverem "Rebel Rebel" Davida Bowiego).

W nowe stulecie Dead or Alive wkroczyło z kompilacją "Fragile", którą wypełniły remiksy, kilka nowych kompozycji i przeróbki piosenek "Even Better Than the Real Thing" U2 i "I Promised Myself" Nicka Kamena. Siostrzana składanka, "Unbreakable", trafiła do sklepów w 2001 roku. Kolejny zestaw, "Evolution: the Hits", ukazał się w 2003 roku.

Wokalista podkreślał zawsze, że wizualny aspekt koncertów oraz taneczna choreografia są bardzo ważnym elementem działalności i sukcesu Dead or Alive.

Burns z czasem stał się postacią telewizyjną, biorąc udział w brytyjskim programie "Celebrity Big Brother" w 2006 roku. W tym samym roku ukazała się autobiografia Pete'a zatytułowana "Freak Unique". Artysta, a dokładniej operacje plastyczne, którym się poddał i zdrowotne komplikacje z nimi związane (m.in. pękały i ropiały mu usta) były tematem dokumentu "Cosmetic Surgery Nightmares".

Po 25 latach małżeństwa z Lynn Corbett, Pete Burns rozwiódł się i w lipcu 2007 roku wyszedł za mąż za Michaela Simpsona.

- Inni myślą, że wiodę rozpustne życie, tymczasem jest wręcz przeciwnie - przekonuje artysta. - Właśnie odebrałem pranie, ludzie pewnie są przekonani, że nie zajmuję się takimi przyziemnymi sprawami. Tymczasem ja staram się żyć jak najspokojniej.

Burns kontynuuje działalność Dead or Alive skupiając się jednak głównie na koncertach.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!