szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Agnieszka Włodarczyk

fot. AKPA

Agnieszka Włodarczyk

 • Ocena ogólna:

  2.65/5
  [84 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 17425

  Ostatnio odwiedzany: 2014-09-01

Agnieszka Włodarczyk urodziła się 13 grudnia 1980 roku w Sławnie. Jej rodzice rozwiedli się, kiedy miała dwa lata. Matka (Anna Stasiukiewicz) kilka razy przeprowadzała się z nią, m.in. do Ciechanowa i Poznania. Najwięcej czasu w dzieciństwie Agnieszka Włodarczyk spędziła w położonym nad Bałtykiem Darłowie. Następnie zamieszkała w Warszawie.


W 1996 roku zadebiutowała na scenie teatru Studio Buffo w spektaklu "Tyle miłości", który został wyreżyserowany przez Janusza Józefowicza. Nawiązywał on do tradycji polskiego kabaretu z lat 20. i 30. XX wieku. Następnie Józefowicz zaoferował jej występ w musicalu "Metro". W międzyczasie pojawiła się również w teledysku Krzysztofa "K.A.S.A." Kasowskiego do piosenki "Reklama", który promował jego debiutancką płytę o tym samym tytule.

Zwrócił się wtedy do niej polski reżyser filmowy Maciej Ślesicki - autor m.in. znanego dramatu "Tato", w którym wystąpili Bogusław Linda, Dorota Segda i Cezary Pazura. Zamierzał nakręcić film sensacyjny "Sara" i zdecydował się powierzyć jej tytułową rolę. Agnieszka zagrała córkę wpływowego gangstera (w tej roli Marek Perepeczko), którą ochrania były komandos ONZ o imieniu Leon (Bogusław Linda). Między Sarą a Leonem dochodzi do romansu, któremu jednak sprzeciwia się ojciec dziewczyny. Ślesicki został za ten film nominowany do Złotych Lwów w Gdyni, z kolei Agnieszka Włodarczyk stała się popularna w całym kraju. "Sara" okazała się wielkim sukcesem finansowym i jest jednym z najbardziej znanych polskich filmów z lat 90.

Maciejowi Ślesickiemu wyraźnie spodobała się współpraca z Włodarczyk, bo jeszcze w 1997 roku umieścił ją w obsadzie sitcomu "13 posterunek". Grała tam niesforną siostrę policjanta Cezarego Cezarego (w tej roli Cezary Pazura). Agnieszka nie pojawiła się we wszystkich odcinkach, ale oficjalnie brała udział w nagrywaniu całej serii.

Następnie wcieliła się w kilka mniej istotnych ról w takich filmach, jak "Pierwszy milion", "Chłopaki nie płaczą" i "Poranek kojota". W 2001 roku Olaf Lubaszenko zaproponował jej rolę w swoim czwartym filmie zatytułowanym "E=mc²", w którym zagrała Stellę - dziewczynę gangstera o pseudonimie "Ramzes" (Cezary Pazura) - w której zakochuje się doktor filozofii Max Kądzielski (w tej roli Olaf Lubaszenko). Premiera tego filmu miała miejsce 23 sierpnia 2002 roku. Warty odnotowania był jeszcze występ Agnieszki w "Nigdy w życiu!", gdzie wcieliła się w rolę Joli Zabłockiej - kochanki męża głównej bohaterki Judyty Kozłowskiej. Pojawiła się także w filmie "Job, czyli ostatnia szara komórka" w reżyserii Konrada Niewolskiego (twórcy słynnej "Symetrii").

Agnieszka pracowała nadal w teatrze. Wystąpiła m.in. w spektaklach Teatru Telewizji, takich jak "Cesarska miłość" Leszka Wosiewicza (u boku Daniela Olbrychskiego i Anny Seniuk), "Nas troje" Marka Koterskiego (u boku Katarzyny Figury) oraz "Czerwone komety" Andrzeja Strzeleckiego (z Małgorzatą Kożuchowską, Anną Seniuk, Piotrem Fronczewskim i Wojciechem Malajkatem w rolach głównych).

Chętnie przyjmowała też role w serialach telewizyjnych. W "Zostać miss" wcieliła się w postać studentki filozofii Tekli Kaczmarek, która pragnie zwyciężyć w konkursie piękności. Z kolei w popularnej telenoweli "Plebania" wystąpiła jako Wiktoria "Wiki" Potoczny - siostra księdza Adama. Zagrała również Olgę Wojnowską w "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście" i właścicielkę baru w serialu "Dziki".

W 2005 roku wzięła udział w pierwszej edycji programu rozrywkowego stacji TVN "Taniec z gwiazdami". Razem z uznanym tancerzem Michałem Skawińskim zajęła w nim 7. miejsce. Kilkanaście miesięcy później zdecydowała się wystąpić w innym programie "Jak Oni śpiewają". Polegał on na rywalizacji gwiazd polskich seriali, których zadaniem było śpiewanie znanych utworów. W jury siedzieli: Edyta Górniak, Elżbieta Zapendowska i Rudi Schuberth. Agnieszka zajęła pierwsze miejsce - pokonała m.in. Nataszę Urbańską, Roberta Moskwę i Edytę Herbuś. Główną nagrodą w programie była możliwość nagrania profesjonalnego singla. Artystka wykonała piosenki "Tyle słońca w całym mieście" Anny Jantar oraz "Co mi panie dasz?" Beaty Kozidrak i zespołu Bajm, które zostały później wydane na maxkssinglu "Jak Oni śpiewają". Osiągnął on w szybkim czasie status platyny.

30 listopada 2007 ukazał się krążek "Nie dla oka", na którym znalazło się jedenaście kawałków śpiewanych przez Agnieszkę. Został on wyprodukowany m.in. przez Leszka Kamińskiego, Roberta Jansona i rapera Doniu. Był promowany przede wszystkim singlem "Zawsze byłam", któremu udało się dotrzeć do pierwszego miejsca na POP-liście RMF FM i 12. miejsca na polskiej liście przebojów. Następnie doszły utwory "Bez makijażu" (Agnieszka była autorką jego tekstu) oraz "Pokonać ciszę". Ten ostatni singel został wybrany przez fanów Agnieszki, którzy głosowali na niego za pośrednictwem jej strony internetowej. Album zawierał również dwa covery: "Brzydcy" i "Małe tęsknoty". 12 lutego 2009 roku płyta "Nie dla oka" pokryła się złotem.

Pod koniec 2007 roku pojawiły się plotki sugerujące, że Agnieszką interesuje się zespół Varius Manx. Ostatecznie jednak popularna aktorka i wokalistka do niego nie dołączyła. W tym samym czasie po raz pierwszy spróbowała swoich sił jako DJ-ka. Miało to miejsce z okazji polskiego koncertu Hennessy Artristry. Kilku profesjonalnych lekcji udzielił jej przed występem DJ Licky. Razem z dziennikarzem sportowym Przemysławem Babiarzem prowadziła konkurs Miss Polonia w 2007 roku, który wygrała Barbara Tatara

Rok później zgodziła się wziąć udział w jeszcze jednym programie rozrywkowym "Gwiazdy tańczą na lodzie", który wyprodukowała stacja TVP2. Wykonała w nim - razem z łyżwiarzem figurowym Łukaszem Jóźwiakiem - układy taneczne, które zostały ostatecznie bardzo pozytywnie ocenione przez jury i wysyłających SMS-y telewidzów. Agnieszka i jej partner zajęli bowiem drugie miejsce, przegrywając minimalnie z faworytami: parą Samuel Palmer i Agnieszka Dulej-Urbańska. Każdy odcinek programu był oglądany średnio przez trzy miliony polskich widzów.

Od 2005 roku Agnieszka spotyka się ze starszym o dwa lata Jakubem Sićką, który pracuje w reklamie i jako jej menadżer. Cztery lata przed związaniem się z Kubą rozstała się z prezenterem telewizyjnym Rafałem Kosińskim.

 • Skomentuj
 • WP.PL
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!