szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Danny

fot. oficjal. str. Danny'ego

Danny

 • Ocena ogólna:

  4.46/5
  [103 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 4387

  Ostatnio odwiedzany: 2019-04-14

Danny to wokalista pop-dance, którego kariera rozpoczęła się po występie w szwedzkiej edycji Idola w 2006 roku. Od tego czasu Danny wydał już kilka przebojowych singli ('Tokyo', 'Play It for The Girls' czy ‘I'll Be Over You') i nagrał debiutancką płytę 'Heart Beats', która z miejsca stała się Złotą Płytą.


Danny co prawda nie wygrał szwedzkiej edycji telewizyjnego programu "Idol", ale jako jedyny z uczestników szwedzkiego konkursu wokalnego wybił się ze swoim repertuarem na arenę międzynarodową. Naprawdę muzyk nazywa się Daniel Gabriel Alessandro Saucedo Grzechowski, a w jego żyłach płynie krew polska i boliwijska (jego mama pochodzi z Boliwii i nazywa się Patricia Saucedo, z kolei ojciec Piotr Grzechowski jest Polakiem). Artysta urodził się w Sztokholmie w Szwecji 25 lutego 1986 roku i to zapewne tłumaczy fakt, że Saucedo nie potrafi mówić po polsku, aczkolwiek jest mistrzem zdania "nie umiem mówić po polsku".

Danny interesował się muzyką od najmłodszych lat - śpiewał w wieku lat pięciu, później zgłębiał tajniki tworzenia muzyki w Szkole Muzycznej i razem ze starszym bratem Leonardo Saucedo był członkiem chóru. W wieku 14 lat Danny'ego spotkała niezwykła niespodzianka. W trakcie koncertu hip-hopowej grupy The Fugees młodzieniec został zaproszony na scenę, by pobrzdąkać na strunach od gitary u boku samego Wyclef Jeana. To doświadczenie uświadomiło młodemu Saucedo, gdzie jest jego miejsce - na scenie. Ale dużo wody upłynęło w rzekach zanim Danny dał się poznać szerszej publiczności. Punktem przełomowym było zgłoszenie się przez artystę do eliminacji szwedzkiej edycji "Idola" w 2006 roku. Danny'emu nie było dane wygrać tego konkursu, osiągnął 6. pozycję. Ciekawostką jest fakt, że ostatnim utworem, jaki muzyk zaśpiewał w programie, była klasyczna ballada męskiej grupy wokalnej Boys II Men o tytule "End of the Road", co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Koniec drogi" - czyli jej tytuł okazał się dla Danny'ego proroczy. Piosenkarz dzięki konkursowi zyskał ogromną popularność, czego następstwem było wydanie debiutanckiego singla z piosenką "Öppna Din Dörr" napisaną przez Tommy'ego Nilssona. Singel doszedł do 24. pozycji na szwedzkiej liście przebojów, co utwierdziło artystę w przekonaniu, że droga przez niego obrana jest jak najbardziej słuszna.

Na początku 2007 roku muzyk założył oficjalną stronę internetową, na której zaczął regularnie publikować wpisy. W maju tego samego roku światło dzienne ujrzała debiutancka płyta artysty "Heart Beats". Album zyskał dużą popularność w wielu krajach, między innymi w Polsce, jednak rekordy popularności bił w rodzimej Szwecji. Płyta "Heart Beats" doszła do 1. miejsca na szwedzkiej liście albumów, a pochodzące z niej single: "Tokyo" i "Play It for the Girls" zdobyły szczyt szwedzkiej listy przebojów. Popowy krążek został przyjęty z sympatią przez krytyków muzycznych, którzy nie spodziewają się nigdy niczego dobrego po tanecznych skandynawskich produkcjach. Tym razem recenzenci zgodnie stwierdzili, że Danny daje słuchaczom nowoczesną rozrywkę na wysokim poziomie. W projekt było zaangażowanych wielu uznanych producentów, między innymi Jonas Von der Burg, twórca sukcesów kapeli September, ale za powodzenie muzyki zawartej na "Heart Beats" odpowiada również w dużej mierze sam Danny. Saucedo w brawurowy sposób zaśpiewał falsetem w swoim pierwszym wielkim przeboju, wydanym na singlu w Walentynki 2007 roku - "Tokyo" i skomponował jeden z najciekawszych utworów z debiutanckiej płyty, funkujący "Hey (I've Been Feeling Kind of Lonely)".

W 2007 roku Danny Saucedo wraz z kolegami biorącymi udział w "Idolu" założył grupę wokalną E.M.D. W jej skład, oprócz Daniela wchodzą Erik Segerstedt oraz Mattias Andréasson. Pierwszy singel kapeli "All for Love" ujrzał światło dzienne w grudniu 2007 roku. "All for Love" nie jest byle jakim utworem. Piosenka została napisana przez samego Bryana Adamsa, utytułowanego producenta i autora tekstów Roberta Johna Lange'a oraz kompozytora Michaela Kamena i oryginalnie została nagrana przez trzech wielkich gwiazdorów muzyki popularnej: wspomnianego Bryana Adamsa, Roda Stewarta oraz Stinga. Szwedzi doskonale poradzili sobie z jej interpretacją. Wersja "All for Love" w wykonaniu E.M.D. doszła na sam wierzchołek szwedzkiej listy przebojów, a singel z tym utworem pokrył się trzykrotną platyną. Równie wielką popularnością cieszyły się inne wydawnictwa zespołu: debiutancki album kapeli "A State of Mind" oraz trzy pozostałe single: "Jennie Let Me Love You", "Alone" i "Baby Goodbye". Wszystkie krążki zdobyły 1. miejsca na listach przebojów w Szwecji.

Pod koniec 2008 roku na półkach sklepowych pojawił się drugi krążek jasnowłosego Szweda "Set Your Body Free". Płyta zdobyła dużą popularność w ojczyźnie artysty, choć nie taką, jak debiut - "Set Your Body Free" doszedł "tylko" do 2. miejsca na szwedzkiej liście albumów. Z płyty pochodzi kilka przebojów: "All on You", nagrany w duecie z Sashą Strunin z duetu The Jet Set - "Emely" oraz cieszący się największym powodzeniem "Radio".

Danny jest również zdolnym tancerzem. Swoje wyczyny na scenie i w teledyskach wzoruje na swoim największym idolu - Michaelu Jacksonie. Wielkim uznaniem cieszą się też u piosenkarza tacy wykonawcy, jak Justin Timberlake i Robbie Williams. Taneczny talent Saucedo wykorzystuje nie tylko na scenie, ale również w konkursach tanecznych. W 2008 roku artysta wziął udział w telewizyjnym show "Let's Dance". Danny wraz ze swoją partnerką Malin Johansson zajęli 4. miejsce. W tym samym roku Saucedo razem z Jeanette Carlson reprezentował swój kraj na Konkursie Tańca Eurowizji. Konkurs, który wygrała polska para - Edyta Herbuś i Marcin Mroczek - nie okazał się zbyt szczęśliwy dla Danny'ego. Szwedzka para zajęła odległą 12. lokatę, tym samym stało się jasne, że Saucedo jest lepszym piosenkarzem niż tancerzem.

Odnośnie Polski, artysta jest bardzo popularny w kraju swojego ojca. Płyty muzyka nie cieszą się co prawda tak wielkim powodzeniem jak w Szwecji, jednak hity Danny'ego często goszczą w polskich rozgłośni radiowych. Piosenkarz nie pozostaje obojętny na ten fakt i często gości w Polsce - trzykrotnie zaprezentował się polskim słuchaczom z okazji letnich koncertów radia Eska - "Eska - Hity na czasie": dwa razy wystąpił w Łodzi i raz w Bydgoszczy, był także uczestnikiem Sopot Festiwal. Wszystkie występy artysta dał w 2008 roku.

Ciekawostką jest również fakt, że jest dwóch Dannych Saucedo. W Stanach Zjednoczonych mieszka i tworzy artysta, który również nazywa się Danny Saucedo - jest on co prawda w głównej mierze grafikiem, ale muzyka nie jest mu obca. Czasami pojawiają się plotki, że imiennicy spotkają się i coś razem zaśpiewają, aczkolwiek nie zostały one nigdy potwierdzone, ani przez jedną, ani przez drugą stronę.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +1 [1]
~gabi [2009-09-25 17:15]

danny
on jest super ; zajebisty , mam jego płyty , plakaty jest po prostu zajefajny nie można tego opisać

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Danonowa Dona [2009-06-19 16:57]

Danny zajebisty??!!! to mało powiedziane on jest... nie można opisać tego słowami I LOVE DANNY 4 LIFE

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~katia [2009-05-05 09:40]

danny
Danny jest zajebisty!!!

odpowiedz