szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Etna

fot. oficjal. str. Etny

Etna

 • Ocena ogólna:

  4.56/5
  [9 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 5119

  Ostatnio odwiedzany: 2019-05-14

Etna to wokalistka muzyki tanecznej, rozpoczęła swoją karierę muzyczną w roku 2002 wydając debiutancki album pt: Lawa. Znalazło się na nim 11 utworów w stylu dance. Absolwentka Państwowego Ogniska Baletowego, laureatka II miejsca w Wojewódzkim Konkursie Tańca Disco (1989r.). Etna uczęszczała do Liceum Muzycznego w klasie śpiewu i perkusji.


Ukończyła studia wyższe, zdobywając tytuł magistra, w Instytucie Zarządzania i Marketingu przy Politechnice Białostockiej. Otrzymała wyróżnienie w Wiośnie Literackiej (1990r.). Jest autorką tekstów swoich piosenek, jak również niektórych kompozycji. Ostatnio media poświęcają sporo uwagi artystce: TVN, Radio ESKA, Super Express, Tina, TV4, Onet.pl, Interia.pl. Teledyski i wywiady Etny gościły w licznych programach wspomnianych stacji telewizyjnych, jak również w wielu rozgłośniach radiowych. Diva disco polo, wulkan, wamp to tylko niektóre określenia, jakimi posługują się media, opisując Etnę i Jej temperament sceniczny. Największe przeboje: "Drań", "Niewolnica", "Dziadek", "Żar słońca", były emitowane na antenie wielu rozgłośni radiowych w Polsce. Etna ma za sobą setki koncertów, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Piosenkarka koncertowała na jednej scenie z takimi wykonawcami jak Bajm, Stachursky, Kombii, Łzy czy Feel.

Dopracowana do perfekcji choreografia, oraz gra kostiumów sprawiają, iż publiczność bawi się wybornie podczas Jej koncertów. Od 2007 roku Etna uczęszcza na zajęcia do profesjonalnej szkoły tańca Fair Play Crew. Autorami choreografii koncertowej artystki są uczestnicy programu You Can Dance - Piotr Gałczyński vel Gaua (pierwsza edycja) oraz Karol Niecikowski vel. Niecik (trzecia edycja).

W 2003 roku piosenka Etny "Mój świat" została zakwalifikowana spośród 150 nadesłanych utworów do konkursu: "Przebojem na antenę", organizowanego przez Polskie Radio Białystok. Utwór ten znalazł się na płycie wydanej przez tę rozgłośnię radiową, a wokalistka odbyła trasę koncertową wraz z Polskim Radio Białystok. W tym samym roku, w lipcu, wokalistka otrzymała Nagrodę Publiczności na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. W 2007 roku podczas XII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie otrzymała nagrodę Debiut Roku. W listopadzie 2007 roku, po brawurowym występie w Sali Kongresowej w Warszawie, media obwołały Ją Królową Disco Polo.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Madam [2013-11-24 12:40]

Zajefajna kobieta

odpowiedz