szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Baaba

fot. materiały prasowe

Baaba

 • Ocena ogólna:

  5/5
  [1 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 3884

  Ostatnio odwiedzany: 2020-04-05

Baaba to zespół, który powstał w 2000 roku jako projekt Bartosza Webera. Sami muzycy określają początki swojej twórczości jako mieszanka wesołej elektroniki i ciężkiej awangardy. Zespół koncertował na wielu ważnych festiwalach w całej europie. Obecnie Baaba to czteroosobowy skład.


Baaba powstała z inicjatywy Bartosza Webera (producent m.in. Łony) jako solowy projekt elektroniczny. Efektem działań muzyka była wydana w 2000 roku pierwsza płyta zatytułowana "Baaba". Do współpracy przy drugim albumie producent postanowił zaprosić innych muzyków. Wśród nich znalazł się Macio Moretti, obecny perkusista składu. Przy okazji drugiej płyty "Con Gas" powstał czteroosobowy, koncertowy zespół.

Rok po rozpoczęciu działalności w takiej formie (2003) pojawia się koncertowy bootleg "Warszawa Gdańsk" a w 2004 grupa wydaje płytę z remixami. W międzyczasie muzycy koncertują w kraju i zagranicą (Anglia, Francja, Niemcy, Austria, Słowacja, Białoruś, Rosja, Czechy), m.in. na festiwalach jazzowych i elektronicznych (Fertilizer On Tour, SKIF Festival, Warsaw SummerJazz Days, Astigmatic, Les Nuits Europeeenes, Terra Polska, Off Festiva). Kolejne albumy to "Poope Musique" (2006), koncertowy limitowany "Baaba w Akwarium", (2007, tylko 500 egz.).Ostatni krążek pojawił się w 2010 roku i nosi tytuł "Disco esterno".

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!