szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

ATC

fot. mat. promocyjne

ATC

 • Hamburg, Niemcy

 • Gatunki:

  Pop

 • Ocena ogólna:

  4.7/5
  [10 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 4362

  Ostatnio odwiedzany: 2019-03-24

Założony w Niemczech popowo-dance'owy zespół A Touch Of Class (bardziej znany pod skróconą nazwą ATC) powstał w 1999 roku w Hamburgu. Skład ATC tworzyła prawdziwie międzynarodowa grupa artystów: Nowozelandczyk Joseph "Joey" Murray, Włoch Livio Salvi, Australijka Sarah Egglestone oraz pochodząca z Wielkiej Brytanii Tracey Elizabeth Packham.


Pomysł na założenie zespołu powstał, gdy spotkali się oni przy okazji spektaklu "Cats", w którym wszyscy brali udział. Wkrótce po rozpoczęciu wspólnej pracy czwórka artystów bardzo się zaprzyjaźniła. - Pewnej nocy bawiliśmy się w mieszkaniu Tracey, oglądając teledyski - opowiadał Murray w rozmowie dla serwisu Teenfx.com. - Nagle zdaliśmy sobie sprawę, że przecież możemy robić to samo. Możemy tańczyć, śpiewać i występować. Zdecydowaliśmy się wtedy napisać kilka piosenek, nagrać je na kasetę, a nawet spróbować nakręcić do nich teledyski.

Kilkanaście kolejnych miesięcy muzycy spędzili na przygotowywaniu materiału, który mogliby zaprezentować ludziom z branży muzycznej. Po zakończeniu występów w przedstawieniu "Cats" nie zaprzestali wspólnej pracy. Byli bardzo zdeterminowani, aby pozostać w przemyśle muzycznym i odnieść sukces. Jednak dopiero po ponad półtora roku udało im się nawiązać kontakt z wydawcą muzycznym, który uwierzył w ich umiejętności. Trafili do producenta Aleksa Christensena, który wcześniej miał na koncie udaną współpracę m.in. z Tomem Jonesem czy niemiecką grupą U96.

Pierwszy singel, jaki wydało ATC był faktycznie przeróbką utworu rosyjskiej grupy popowej Ruki Wierch. Mimo tego "Around The World (La La La La La)" już pod koniec 1999 roku odniósł niewiarygodny sukces, najpierw w Niemczech, a potem w pozostałych krajach Europy, a nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie doszedł do pierwszej trzydziestki na liście "Billboardu". W USA piosenka została też użyta w reklamie koncernu General Electric, co tym bardziej przyczyniło się do zwiększającej się sławy czwórki wykonawców. Dla debiutującego zespołu dance z Europy był to wielki wyczyn. Jak pisał krytyk serwisu Allmusic.com, "nieważne, gdzie się bawiłeś na początku 2000 roku, w Monachium, Paryżu, Wiedniu czy Mediolanie - był to jeden z kawałków, których na pewno chciałeś posłuchać na imprezie". Tak wielka popularność zespołu przetrwała przez cały rok.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +1 [1]
~anubus [2016-09-14 23:28]

to była muzyka, to były czasy...

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~Konkol [2015-08-19 14:20]

Uwielbiam ten zespół do dziś , pamiętam jaki to był szał jak często puszczano ten kawałek na imprezach :) szkoda tylko że już nie ma takiej muzyki

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
lukasz.chudzik3 [2011-06-07 10:27]

super

odpowiedz