szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Mika

fot. oficjal. str. Miki

Mika

 • Ocena ogólna:

  4.73/5
  [26 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 2965

  Ostatnio odwiedzany: 2020-02-23

Michael Holbrook Penniman, znany jako Mika, urodził się 18 sierpnia 1983 roku w Bejrucie jako syn Libanki i Amerykanina. Rok po narodzinach chłopca państwo Penniman postanowili opuścić pogrążony w wojnie Liban. W ten sposób Mika przeprowadził się do Paryża.


Tam w wieku 7 lat Mika skomponował swój pierwszy instrumentalny utwór fortepianowy, "Angry". Zanim młody muzyk ukończył 9 lat, przeniósł się wraz z rodziną do Londynu, gdzie rozpoczął naukę w Lycée Français Charles de Gaulle.

- Nie miałem łatwego życia - wspomina Mika w wywiadzie dla gazety "The Independent". - W szkole byłem pośmiewiskiem, bo nie pasowałem do tego świata. Przychodziłem na lekcje w muszce zawiązanej na szyi i w dobranych pod kolor spodniach. Tak rodzice ubierali mnie we Francji i tam też byłem traktowany jak ktoś wyjątkowy. W Londynie dzieciaki chciały mnie zniszczyć.
- Choć nie byłem niegrzecznym dzieckiem, cały czas popadałem w konflikty z nauczycielami za to, że otwarcie mówiłem o kwestiach oczywistych - opowiada artysta w rozmowie z dziennikarzem "The Times". - Dlaczego koledzy się nade mną znęcali? Z wielu powodów. Byłem wówczas nieco pulchniejszy, więc mówili, że mam biodra jak kobieta. Miałem też długie włosy. Nazywali mnie pedałem. Każdego dnia słyszałem te okropne komentarze, którymi dzieciaki uwielbiają się przerzucać.

Nieprzystosowany, cierpiący na dysleksję i terroryzowany przez kolegów chłopiec nie wytrzymał nerwowo. W wieku 11 lat matka wypisała go ze szkoły. - Załamałem się - kontynuuje Mika. - Przestałem czytać i pisać, utrwaliła się moja dysleksja. Przyznaję, że nigdy nie nauczyłem się czytać nut. Mama zabrała mnie ze szkoły i przez pół roku siedziałem w domu, abym mógł dojść do siebie i stanąć na nogi.

Po siedmiu miesiącach Mika wznowił edukację, tym razem w szkole w Westminster. W tym samym czasie rozpoczął prywatne lekcje muzyki pod okiem rosyjskiej śpiewaczki operowej, Ałły Ardakowej. Z początku diwa miała uczyć go gry na pianinie, jednak ze względu na dysleksję młody artysta nie potrafił czytać nut. Ardakowa postanowiła więc skupić się na treningu wokalnym. Już w wieku 12 lat chłopiec brawurowo wykonywał arie Mozarta. Wkrótce dołączył do chóru Opery Królewskiej, gdzie poznał urok wielkiej sceny i występów dla szerokiej publiczności. Przez kolejne lata Mika odkrywał także komercyjną stronę muzyki, komponując dżingle do reklam gum do żucia Orbit i linii lotniczych British Airways oraz prezentując swoje kompozycje przedstawicielom wytwórni płytowych. Jako dziewiętnastolatek rozpoczął studia geograficzne w prestiżowej Londyńskiej Szkole Ekonomii i Politologii, uzasadniając swą decyzję chęcią prowadzenia "normalnego" życia.

- Pomyślałem sobie: "Jestem szalony. Przecież nie utrzymam się z pisania śmiesznych, małych pioseneczek" - wspomina Mika w wywiadzie dla magazynu "Daily Mirror". Jednak już po kilku dniach doszedł do wniosku, że muzyka to sens jego życia, i rzucił szkołę. Próbował też swoich sił w Royal College of Music, ale i tam nie zagrzał miejsca. W międzyczasie twórczość Miki znalazła zainteresowanie wytwórni płytowej, która obiecała nagrania w zamian za zmianę stylu i brzmienia. - Chcieli, abym grał schematyczny pop - wspomina muzyk w wywiadzie dla "The Independent". - Mówili: "Zrób to dla nas tylko ten jeden raz, a potem będziesz mógł grać, co chcesz". Miałem być skrzyżowaniem Robbiego Williamsa i Craiga Davida, co w moich oczach było totalną porażką. Nie zgodziłem się, a oni nigdy nie oddzwonili. Napisałem o tym piosenkę - "Grace Kelly".

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~An Ko [2018-12-14 13:06]

W 2019 wyjdzie piąta płyta Miki. Najnowsze informacje o Mice można znaleźć na stronie Mikapopolsku.com

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
Myniucha [2010-12-08 22:40]

hej
heh Mika jest moim ulubionym piosenkarzem! Nie byłabym sobą gdybym nie lubiła ludzi którzy nie boją sie ubierać/ zachowywać tak jak chcą Ciekawe czy zagra znowu w polsce...PoZdRo :***

odpowiedz