szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

podobni artyści

+44

fot. oficjal. str. +44

+44

 • Ocena ogólna:

  4/5
  [4 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 3472

  Ostatnio odwiedzany: 2020-03-29

Amerykańska pop-punkowa grupa +44 (jej nazwa pisana jest czasem Plus 44 lub PlusFourtyFour) powstała w 2005 roku w Los Angeles, w Kalifornii. W skład +44 wchodzi dwóch muzyków słynnej formacji blink-182, której działalność w tym okresie była zawieszona - wokalista i basista Mark Hoppus oraz Travis Barker.


Pomysł na utworzenie kapeli powstał, gdy przebywali oni w Wielkiej Brytanii, a nazwa jest odniesieniem do tego kraju (+44 to numer kierunkowy do Zjednoczonego Królestwa). Do wspomnianego duetu dołączyli wkrótce gitarzysta Craig Fairbaugh (wcześniej w Transplants) oraz gitarzysta Shane Gallagher. Na początku działalności z czwórką muzyków nagrywała też wokalistka zespołu Get The Girls, Carol Heller, która wkrótce zrezygnowała ze współpracy, aby poświęcić się rodzinie. Brała jednak udział w sesjach nagraniowych debiutanckiego albumu i jest uważana za ważnego członka zespołu w tym okresie.

Początkowo artyści zbierali się na sesje nagraniowe w domu Hoppusa. Jak żartobliwie przyznawał muzyk, wybór bardziej elektronicznej orientacji muzycznej był w części spowodowany tym, że ciężko było umieścić perkusję w jego jadalni. Wybór sprzętu elektronicznego zamiast klasycznych rockowych instrumentów był też wynikiem chęci eksperymentowania i zaprezentowania słuchaczom zupełnie innego podejścia do muzyki niż w punkowych składach. Pierwsze kompozycje powstawały w całości przy pomocy elektronicznych urządzeń. Dopiero po jakimś czasie muzycy zdecydowali się dołączyć partie gitar i innych instrumentów. W początkowych miesiącach działalności, czwórka artystów postawiła na próby, dopracowywanie brzmienia i produkcję pierwszych nagrań. Prasa szybko dowiedziała się, że blink-182 znajdzie swego rodzaju kontynuację w projekcie +44. Po kilku udzielonych wywiadach muzycy postanowili jednak, że zanim nie nagrają większej ilości materiału, nie będą podawać mediom żadnych informacji.

- Udzielając w Nowym Jorku wywiadu zacząłem mówić o Plus44 - wspominał Hoppus w rozmowie z Absolutepunk.net. - Powiedziałem, że tworzę to z Travisem i Carol, spotykamy się, piszemy piosenki i jesteśmy bardzo podekscytowani pracą, wręcz nie możemy się doczekać, kiedy wydamy album. Gdy wróciłem do Kalifornii okazało się, że Travis także udzielił kilku podobnych wywiadów. Ale kiedyś siedzieliśmy w studiu i stwierdziliśmy, że przecież mamy przygotowane zaledwie ze trzy nagrania demo i tak naprawdę nie wiemy, w którą stronę pójdziemy. Zdecydowaliśmy, że nie będziemy o tym rozmawiać z prasą tak długo, aż nie będziemy mieli gotowego albumu. Tę decyzję przekazaliśmy także naszym menedżerom.

+44 nie do końca dotrzymali słowa i już pod koniec 2005 roku wydali singel "No It Isn't". Został on opublikowany na stronie internetowej zespołu oraz w limitowanej serii 500 kopii. Dodawano go do produktów zakupionych na stronie. Obecnie singel jest rzadkością i osiąga wysokie ceny na aukcjach internetowych, pomimo, że zawiera tylko jedną piosenkę. Później znalazła się ona na debiutanckim albumie (w zmienionej wersji).

Oczekiwanie na płytę podsycała prasa muzyczna, spekulując na temat tytułu krążka i zawartych na nim piosenek. Z tajemniczości nie rezygnowali sami muzycy, którzy przedpremierowo udostępnili tylko jeden utwór z albumu i zagrali dwa promocyjne koncerty, w Los Angeles i Londynie.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!