szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Totentanz

fot. oficjal. str. Totentanz

Totentanz

 • Ocena ogólna:

  4.83/5
  [24 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 3757

  Ostatnio odwiedzany: 2019-05-21

Totentanz jest zespołem, który w roku 2007 zadebiutował na krajowej scenie rockowej i już zdołał uplasować się w czołówce polskich wykonawców. Dorobek Totentanz to dwie płyty wydane przez Mystic Production – Nieból i Zimny dom, bardzo wysoko oceniane przez odbiorców i krytykę (Płyta Rocku w Antyradio, Debiut Roku - Metal Hammer, uplasowana pozycja na radiowej liście Trójki).


Najnowsze, jeszcze świeże wydawnictwo to płyta zawierająca w sobie zarówno mocne, gitarowe uderzenie jak również zaangażowaną lirykę. Totentanz porusza się w klimatach niepokojących, trudnych, a zarazem przyziemnych - krytykując i piętnując otaczającą nas rzeczywistość a z drugiej strony odsłaniając te pogodniejsze strony życia. Dzięki tak interesującemu przekazowi, Totentanz ma także swoje miejsce w branżowych mediach, pojawiając się na okładce magazynu Mystic Art oraz udzielając szeregu wywiadów dla ogólnopolskich stacji radiowych, telewizyjnych i wydawnictw muzycznych.

Inspiracje zespołu to szeroka gama różnorodnych wykonawców (głównie zagranicznych) od spokojnych klimatów Jamesa Blunta, przez Deftones, Foo Fighters, po drapieżne riffowanie w stylu Rammstein.

Totentanz rozpoczął rok 2009 zaznaczając swoją obecność na kilkunastu listach przebojów utworami z najnowszej płyty Zimny dom. Tytułowy utwór z najnowszego krążka bardzo szybko znalazł się w czołówce listy przebojów krajowej Trójki, która zaprosiła Totentanz do zagrania prestiżowego koncertu w studio im. Agnieszki Osieckiej, transmitowanego na początku lutego i przyjętego z ogromnym entuzjazmem przez publiczność i krytyków. Zespół gościł też w programie Minimax, prowadzonym przez radiową legendę – Piotra Kaczkowskiego.

Totentanz został również doceniony przez publiczność i organizatorów festiwalu rockowego w Węgorzewie oraz wielu tegorocznych festiwali studenckich na które został zaproszony jako główna atrakcja imprezy. W ciągu dwóch ostatnich lat prócz koncertów indywidualnych zespół zagrał u boku takich wykonawców jak IRA, Maciej Maleńczuk, Riverside, Testament czy Moonspel (dwa ostatnie w ramach ogólnopolskiego festiwalu Hunter Fest).

Obecnie Totentanz skoncentrował się na promowaniu nowego krążka, intensywnie koncertując w całym kraju. Na żywo zespół uwalnia olbrzymi ładunek energii, o czym mogą się przekonać wszyscy bywalcy koncertów.

Planowana premiera płyty „Live” 3.12.2009

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~n.k [2009-04-04 14:17]

..do góry ludzie..
"Przeżyjemy zło"... dzięki takiej muzyce!!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Miro [2009-03-09 20:47]

Toten
To coś niesamowitego,można słuchać,słuchać,słuchać.Tak trzymać.Pozdrowienia

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Seba [2009-02-21 00:37]

Totentanz !!!!!!!
To jest Muza !!!!!! tak dalej chłopaki!!!!!! :) Pozdrawiam!

odpowiedz