szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Bartek Wrona

fot. MyMusic

Bartek Wrona

 • Ocena ogólna:

  4.31/5
  [64 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 26251

  Ostatnio odwiedzany: 2019-11-17

Bartek Wrona urodził się 5 marca 1982 roku w Poznaniu, tam też spędził dzieciństwo i młodość, wspólnie z siostrą Karoliną. Po zdaniu matury w jednym z prywatnych liceów Bartek Wrona rozpoczął naukę w Studium Wokalno-Piosenkarskim w Poznaniu, obecnie znanym jako Policealne Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena.


Wśród innym znanych absolwentów tej szkoły są m.in. Reni Jusis, Kasia Klich i Maciej Molęda. Wcześniej, jeszcze w wieku 15 lat, wziął udział w castingu do pierwszego polskiego boysbandu. Od połowy lat 90. można było zaobserwować szczyt popularności tego typu zespołów za oceanem i w całej Europie. Serwowały one fanom, wśród których dominowały nastoletnie dziewczęta, przebojowy pop wspomagany na koncertach i w teledyskach układami choreograficznymi. Rodzimi producenci postanowili wykorzystać tę modę i przedstawić publiczności boysband pochodzący z Polski. Głównym autorem tego pomysłu był Sławomir Sokołowski, znany z występów w popularnej w latach 80. grupie Bolter, która wylansowała przebój "Daj mi tę noc", a w następnej dekadzie właściciel Agencji Artystyczno-Koncertowej "As Plus". To również on czuwał nad przebiegiem castingu i działalnością wyłonionego zespołu.

Z kilkuset kandydatów wybrano ostatecznie piątkę. Oprócz Wrony w składzie zespołu nazwanego Just 5 znaleźli się: Grzegorz Kopala, Robert Kryla, Shadi Atoun i Daniel Moszczyński. Chociaż Wrona był najmłodszy z nich, to dla niego przygotowano funkcję lidera grupy. Jeszcze w tym samym, 1997 roku ukazała się pierwsza płyta chłopaków, "Kolorowe sny". Z miejsca stała się przebojem, a tytułowy numer znała na pamięć cała Polska.

Zespół zdobył całą masę nagród, jak np. Złote Mikrofony Popcornu w kategorii najpopularniejszy zespół roku i przebój roku za "Kolorowe sny" czy Srebrne Otto przyznawane przez miesięcznik "Bravo" w kategorii najlepszy zespół. Rola lidera Just 5 opłaciła się Bartkowi. Dała mu takie wyróżnienia, jak tytuł idola roku miesięcznika "Bravo Girl", Złote Usta przyznawane przez czytelniczki "Naszej Miss" w kategorii sympatia roku czy w końcu nagrodę idola roku" przyznaną przez stację telewizyjną stację TVN. W tym ostatnim konkursie pokonał takich rywali, jak Tomasz Lis i Natalia Kukulska.

Chłopaki z Just 5 koncertowali w całej Polsce a płyta "Kolorowe sny" sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy, co na tamte czasy było wynikiem fenomenalnym. Jako ciekawostkę warto dodać, że podczas koncertu Just 5 w warszawskim klubie Colosseum jako support wystąpiła wtedy amerykańska formacja 'N Sync, wtedy jeszcze prawie zupełnie nieznana w Polsce, w której karierę zaczynał Justin Timberlake.

W następnych latach grupa Just 5 wydała jeszcze dwa albumy, "Zaczarowany świat" w 1998 roku i "Cień wielkich miast" w 1999 roku. Niedługo potem opadły emocje i szał związany z pierwszym polskim boysbandem. Płyty nie znajdowały już tylu nabywców, co debiutanckie "Kolorowe sny" a kolejne single nie radziły sobie tak dobrze na listach przebojów jak pierwszy hit grupy. Na przełomie 2000 i 2001 roku zespół Just 5 został rozwiązany. Sam Wrona okres popularności macierzystego zespołu wspomina jako najpiękniejszy okres w swoim życiu.

Cześć członków Just 5 nie chciała jednak rezygnować z kariery muzycznej i rozpoczęła występy na własny rachunek. Grzegorz Kopala zajął się tworzeniem chrześcijańskiego popu w ramach współpracy z grupą Bogu Jedynemu Chwała a Daniel Moszczyński, po solowych występach pod znamiennym pseudonimem Wolny, zaangażował się w projekt Wolny Band, z którym pojawił się na koncercie Debiuty podczas festiwalu w Opolu w 2007 roku.

Największymi sukcesami solowymi może się jednak pochwalić Bartek Wrona. Zaraz po rozwiązaniu Just 5, jeszcze w 2001 roku, wydał pierwszy album sygnowany własnym nazwiskiem. Przy "Zapomniałaś" po raz kolejny współpracował ze Sławomirem Sokołowskim, a także z Aldoną Dąbrowską i Karolem Kusem. Wrona nie zmienił zbytnio swego muzycznego stylu. Płyta przyniosła 14 utworów utrzymanych w klimatach muzyki dance, skierowanych głównie do fanów Just 5. Wrona nagrał także duet z Mają Kraft, lansowaną jako polską Britney Spears, jednak ich utwór "Nasz karnawał" cieszył się umiarkowanym powodzeniem.

Następne lata to okres milczenia artysty. Wrona nagrał jedynie utwór na potrzeby składanki dla dzieci zatytułowanej "Hugo". Jesienią 2004 roku przez kilka tygodni był uczestnikiem piątej edycji programu "Bar V.I.P." emitowanego przez telewizję Polsat. Do muzyki na dobre powrócił na początku 2005 roku, kiedy ukazała się jego druga solowa płyta "Jedna na milion". Promujący ją tytułowy utwór był polskojęzyczną wersją przeboju "One in a Million", wylansowanego przez Szweda Staffana Erika Olssona, znanego jako Bosson. Dużym powodzeniem w rozgłośniach radiowych cieszył się także utwór "Hej! Hej! Hej!" oraz nagrana po hiszpańsku "Maria". Ta druga zdobyła uznanie słuchaczy jako przebój lata 2005 w Radiu Eska, podobnym laurem uhonorowali ją także czytelnicy magazynu "Program TV". Całe wakacje Wrona spędził na koncertach, zarówno w kraju, jak i zagranicą - odwiedził m.in. Stany Zjednoczone. Wystąpił także na Festiwalu Jedynki w Sopocie, gdzie "Maria" przyniosła mu 2. miejsce.

Artysta chętnie uczestniczy w akcjach charytatywnych i swoją działalnością muzyczną wydatnie przyczynia się do pomocy chorym dzieciom. Wielokrotnie brał udział w akcji Podaruj Dzieciom Słońce, zarówno dając darmowe koncerty, z których dochód był przeznaczony na ten właśnie cel, jak i prowadząc wiele programów telewizyjnych firmowanych nazwą Fundacji Polsat.

Latem 2006 roku rozpoczął prace nad trzecim albumem, który ukazał się w rok później. Tytuł albumu, "25", nawiązuje do wieku Wrony. Jest on nie tylko wykonawcą, ale także współproducentem i współautorem wielu utworów. Artysta zmienił jednocześnie wizerunek na bardziej dojrzały, zaczął koncertować z muzykami, przez co jego przeboje zyskały nowy wymiar.

Od 2007 roku jest szczęśliwym małżonkiem. Wspólnie z żoną Mariolą ma córeczkę Amelię. Jednym z jego ostatnich przebojów jest utwór "Barwy szczęścia" z serialu pod tym samym tytułem.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~bartek [2016-09-21 21:33]

kocham cię kotku

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~bartek [2016-09-21 08:24]

kocham cię

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~bartek [2016-09-20 08:01]

kocham cię

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~bartek [2016-09-20 08:00]

kocham cię kotku kocham cię kotku

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~bartek [2016-09-19 14:29]

kocham cię kotku kocham kocham kocham cię

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~bartek [2016-09-18 20:29]

Kocham cię kotku

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~bartek [2016-09-10 21:15]

kocham cię kotku kocham cię

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~bartek [2016-09-04 14:11]

w mych oczach zobaczyłeś niebo Me usta przypominały ci soczyste maliny Me włosy oprószone rosą dotykałeś wieczorem Me drżące ciało dotykałeś powoli i czule, Mój zapach codziennie przywodził cię do mnie, Aż nagle coś się zmieniło ty to zmieniłeś na zawsze Me oczy zaszły mgłą i zalały stromym potokiem usta przekwitły z bólu i cierpienia, włosy uschły z tęsknoty A ciało zastygło w bezruchu wszystko się skończyło Bo mój zapach przestał cię kusić , kocham cię kotku

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~bartek [2016-08-31 09:18]

Kocham cie kotku

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~bartek [2016-08-29 20:57]

Nowy Rok to , jak zwykło Się mówić , dobra okazja do tego by Się zmienić , ja jednak pagnę Ci życzyć, abyś nadal pozostal NIe pozwól zniszczyć w sobie tego, Co Cię wyróżnia, Na wszystkie dni nadchodzącego roku życzę Ci wary w sercu i światła w mroku , Abyś jednym krokiem mijał przeszkody , byś czul się silny i wiecznie młody kocham Cię kotku

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Bartek [2016-08-26 21:33]

chcę twoje ładneoczy kocham kolor twych białą kocham twoją rczkę białą ciebie, miła, kochara całą kocham kocham ja szalenie kochać kochać to marzenie kochaj, kochaj Ty marzenie ja cię kocham przecież wiesz

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Bartek [2016-08-26 21:08]

vadis zmierzać ty gdzieś idziesz Ja cię szukam błądzę wzrokiem patrze ciągle ciebie nie ma Nie ma w moim sercu jesteś tylko marzeniem Niespełnionym życzeniem jesteś i cie nie ma szukam w oddali nie znajdę Bo ty nie iśtniejesz Dla ku by kocham cię Bartek

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~bartek [2016-08-26 20:35]

czasm deszcz czasem słońce Bo w mej duszy słowo nie kończące coś się plącze coś tam krzyczy jest to Słowo dość normalne lecz zarazem słodkie i kochane zgadnij co to moje kochanie, kocham cię mój charbie

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~bartek [2016-08-24 22:49]

kocham cię moj kotku jestes w serca mego srodku musisz sie w nim zadomowic bo nie moge cie uwolnic kocham cię kotku słoneczko Moje

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Bartek [2016-08-23 22:57]

Gdysnutnocibedzie wśródświa i letdzi Niech toskolmezdjcie wspomnie rozbudzi kocham Cię kotku kocham cię słoneczoko Moje

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Bartek [2016-08-23 22:05]

Jesteś mym słońcem co grzeje na niebie gwiazdą która gasi promienie jesteś mym sercem słoneczie rozgrzanym, że bać się nie muszę o piekielne sprawy , kochany jesteś gdy przy mnie jesteś ja ci pomogę gdy będziesz we śnie Ale ważniejsza miłość nasza jest bez ciebie życia nie ma bez łez

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~bartek [2016-08-02 22:34]

kocham cię

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~Bartek [2016-08-21 17:10]

kocham cię kochanie moje Chcę się spotkać z Tobą we dwoje albo Troje porozmawiać i się pośmiać Oraz wreszcie Cię zapoznać Jesteś śliczna i wspaniała l pod każdym wzgledem doskonała Może trwały chwilkę nasze spojrzenia Ale nie powiedziałem do widzenia, Tak jak ja Tobie, tak Ty mnie Od tamtego czasu ciąglę o TObie śnię Jesteś piękna i seksowna kocham Cię kochanie moje Bądżmy wreszcie we Dwoje , Troje Nie masz za co przepraszać mnie, Bo tak samo kocham cię Choćbym czekać długo miał lnnej kobiety niż Ty wcale bym nie chciał Wiem że płonie ciało Twe, tak ja me Więc jeszcze troszkę i zaspokoję Cię

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~bartek [2016-08-21 15:41]

w mych oczach zobaczyłeś niebo, Me usta przypominały ci soczyste maliny, Me włosy oprószone rosą dotykałeś wieczorem, Me drżące ciało dotykałeś powoli i czule, Mój zapach codziennie przywodził cię do mnie Aż nagle coś się zmieniło, Ty to zmieniłeś na zawsze , Me oczy zaszły mgłą i zalały stromym potokiem Usta przekwitły z bólu i cierpienia, włosy uschły z tęsknoty, A ciało zastygło w bezruchu, wszystko się skończyło , Bo moj zapach przestał cię kusić ,

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~batek [2016-08-15 20:43]

kocham cię kotku

odpowiedz