szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

podobni artyści

Anna Gadt (Ania Stępniewska)

fot. 4ever Music

Anna Gadt (Ania Stępniewska)

 • Ocena ogólna:

  4.76/5
  [21 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 10944

  Ostatnio odwiedzany: 2019-03-22

Anna Gadt (Ania Stępniewska), jest wokalistką jazzową młodego pokolenia. Łączy w sobie pasję i szaleństwo, ale także umiłowanie spokoju i ogromny szacunek do słowa. W muzyce jaką wykonuje Anna Gadt (Ania Stępniewska) odnaleźć można inspirację: Dianne Reeves, Maria Joao, Cassandra Wilson, Shirley Horn.


Od najmłodszych lat związana z muzyką. Początkowo kształcona w kierunku klasycznym- ukończyła z wyróżnieniem klasę fortepianu. Wiedza, którą zdobyła okazała się bardzo cenna w późniejszej edukacji jazzowej.

W 2006 roku Anna ukończyła z wyróżnieniem prestiżowy i elitarny w Polsce Instytut Jazzu, skąd wywodzi się czołówka muzyków jazzowych kraju. Już jako studentka była doceniana i nagradzana na wielu konkursach i festiwalach jazzowych, m.in: Jazz nad Odrą (gdzie zdobyła indywidualną nagrodę), Old Jazz Meeting (również nagroda indywidualna), Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu- który zaowocował występem w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. W tym czasie równie często występowała na największych festiwalach w kraju m.in: Sopot Top Trendy Festiwal oraz Fetiwal Polskiej Piosenki w Opolu- gdzie towarzyszyła czołowym polskim artystom a także miała okazję koncertować z wybitnymi orkiestrami pod kierunkiem: Adama Sztaby, Krzysztofa Herdzina, Tomka Szymusia.

Punktem zwrotnym w działalności wokalistki okazał się wygrany konkurs: Jazz Struggle. Pomimo ogromnej konkurencji wokalistów z całego świata, Anna okazała się najbardziej dojrzałą artystką. Nagroda tym bardziej jest cenna, iż w jury zasiadali Billy Harper, Judy Bady oraz gwiazda polskiej sceny gospel i soul - Mieczysław Szcześniak. Anna zaczęła wiele podróżować i udzielać się artystycznie w projektach zagranicznych m.in w ramach: Blueboat Jazz Festiwal, Saulkrasti Jazz Festiwal. Koncertowała w Lipsku, Kiszyniowie i w Bukareszcie.

W 2008 roku ukazała się debiutancka płyta: Na mojej drodze (4ever Music/Warner). Album został bardzo ciepło przyjęty, także ze względu na teksty Miłosza Wośko, Janusza Onufrowicza oraz Tomasza Wachnowskiego.

Płyta zaowocowała nominacją do nagrody Fryderyk w kategorii: Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku oraz wieloma koncertami w kraju. Anna wystąpiła m.in podczas Szczecin Music Fest, otwierając swoim występem koncert Suzanne Vega, a także w ramach warszawskiego festiwalu Jazz Forum "Ci, na których liczymy".

Ania Stępniewska jest laureatką nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych - Zamość 2001, otrzymała również Indywidualna Nagrodę na XXXII Festiwalu Old Jazz Meeting w 2002 roku. Międzynarodowe jury w skład którego wchodzili muzycy ze Stanów Zjednoczonych: saksofonista Billy Harper i wokalistka Judy Bady oraz reprezentujący Polskę - Miecz Szcześniak, postanowili nagrodzić ją pierwszym miejscem w Międzynarodowych Zmaganiach Wokalistów Jazzowych: Jazz Struggle.

W kwietniu 2007 Ania otrzymała nagrodę specjalną w konkursie 43 Festiwalu Jazzowego "Jazz nad Odrą" we Wrocławiu. Z wielkim powodzeniem udzielała się również w muzycznych przedsięwzięciach za granicą, m.in.: Blueboat Jazz Festiwal 2005 (Niemcy), Saulkrasti Jazz Festiwal 2006 (Łotwa). Występowała m.in. w Bukareszcie, Kiszyniowie i w Lipsku.

Anna Stępniewska jest nie tylko wokalistką jazzową. Przez kilka lat była związana z zespołem Fizz The Fire, grającym muzykę neosoul. Wystepowała wraz z zespołem m.in. w Sali Kongresowej jako support Brytyjskiej gwiazdy The Brand New Heavies a także w ramach Szczecin Music Fest jako support jednej z najwybitniejszych wokalistek na świecie - Susan Vega. Udzielała się wokalnie w projektach innych artystów, pracowała m.in. z W. Nahornym, A. Serafińską - m.in. Ladies Jazz Festival , H. Miśkiewiczem, J. Stroblem. Materiał na płytę to połączenie akustycznego jazzu z elementami folku - w zdecydowanej większości zawierający autorskie piosenki w języku polskim.

Program został zaprezentowany m.in. podczas festiwalu Jazz Forum "Ci, na których liczymy" i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Kate [2009-08-04 18:46]

muza Ani
Świetna wokalistka. Bardzo wrażliwa kobiecość. Super muza.

odpowiedz