szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Sami

fot. AKPA

Sami

 • Ocena ogólna:

  4.8/5
  [20 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 5925

  Ostatnio odwiedzany: 2020-02-23

Zespół Sami to piątka młodych ludzi z Katowic, grających ze sobą od stycznia 1997 roku. Założycielami zespołu są Michał Laksa i Marek Sajnóg. Debiutancki singiel grupy Sami z piosenką "Lato 2000", który w lipcu 2000 pojawił się na playlistach rozgłośni radiowych w całej Polsce zrobił dużą furorę.


Nagranie "Lato 2000" w pierwszym tygodniu grania znalazło się od razu na pierwszym miejscu listy "AirPlayChart", tworzonej na podstawie playlist 120 stacji radiowych w Polsce. Taka sytuacja zdarzyła się po raz drugi w historii tej listy, debiut i od razu pierwsze miejsce.Potem posypały się propozycje koncertowe, zespół został zaproszony m.in. do wzięcia udziału w programie "Dance ma sens". Pomimo rockowego brzmienia zespołu, zostali bardzo dobrze przyjęci przez ponad 6000 fanów. Koncert można było również zobaczy w Programie 1 Telewizji Polskiej.

Premierę debiutanckiego albumu poprzedziły 2 teledyski (do piosenek "Lato 2000" oraz "Stokrotka to Ja" -3 miejsce na liście "AirPlayChart") bardzo często emitowane w telewizji MTV oraz VIVA.

W kwietniu 2001 roku zespół zakwalifikował się do Konkursu Premier na Festiwalu Opolskim. Premierowe nagranie "Żółte żaglówki" zostało bardzo dobrze przyjęte przez stacje radiowe, w wielu z nich otrzymując status powerplay'a. Teledysk był emitowany w bloku "Premiery Opole 2001" w TVP1, oraz telewizji VIVA oraz PolsatT. Wyjazd do Opola okazał się podwójnym sukcesem gdyż zespół został uhonorowany Super Jedynką za "Debiut Roku".

Na przełomie stycznia/lutego 2002 zespół nagrał drugą płytę "Dla reszty świata". Na płycie znalazło się 12 nowych kompozycji oraz jako bonus 2 najnowsze teledyski zespołu. Pierwszym singlem z nowej płyty była piosenka "Za mało" do słów Jacka Skubikowskiego. Drugim singlem była piosenka "Oto jestem", która zakwalifikowała zespół po raz drugi z rzędu do konkursu Premier na Festiwalu Opolskim."

Obecnie zespół kończy prace nad nową płytą, której premiera przewidziana jest na październik 2008 roku. Singlem zwiastującym album, jest piosenka Znaczek, którą zakwalifikowała się do konkursu organizowanego przez TVP 2 i Radio ESKA na Polski Hit Lata 2008. Piosenkę już teraz można usłyszeć w Radio Zet i RMF FM.

Z zespołem, mimo tego że już wspólnie nie występują cały czas współpracuje lider zespołu Feel, Piotr Kupicha (dawniej zespół SAMI). Piotr napisał dla SAMYCH na ich najnowsza płytę kilka kompozycji. Między Piotrem, a zespołem doszło do pewnej wymiany, bowiem na jego kolejnej płycie znajdą się również kompozycje zespołu SAMI.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!