szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Above & Beyond

fot. oficjal. str. Above & Beyond

Above & Beyond

 • Ocena ogólna:

  4.96/5
  [23 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 11833

  Ostatnio odwiedzany: 2020-03-29

Wkrótce pojawiły się pomysły na zarejestrowanie w pełni autorskich kompozycji. Ich pierwsze tego typu nagranie wydane zostało w 2002 roku i z miejsca stało się hymnem klubowych parkietów. Do utworu "Far From In Love" głosu użyczyła Kate Cameron. Na pierwszy longplay trzeba było poczekać aż do marca 2006 roku. Wtedy właśnie trio wydało debiutancką płytę "Tri-State". Album został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. Znalazły się na nim takie przeboje jak "Air For Life", "Can't Sleep", czy "Alone Tonight".

Wraz ze wzrostem popularności Above & Beyond rosła również popularność ich niezależnej wytwórni Anjunabeats. Nie mieli powodów do narzekań.

- Sprzedajemy teraz trzy razy więcej muzyki niż rok temu i odnotowujemy 10 razy więcej płatnych ściągnięć z internetu - powiedział Paavo w czerwcu 2007 roku BeatPortal.com. - Nasza wytwórnia rozrasta się w zadziwiającym tempie, a to przecież tylko 12 miesięcy.

Mimo, iż pod szyldem Above & Beyond nie pojawiało się zbyt wiele nagrań, członkowie grupy nie próżnowali, zasypując rynek kolejnymi kompilacjami ze swoim udziałem, które podbijały scenę. Muzycy angażowali się w wiele projektów pobocznych, do najważniejszych należy zespół Ocean Lab. Rozpoczęli również nadawanie do przeszło 100 rozgłośni radiowych na całym świecie dwugodzinną audycję "Trance Around the World". Program jest nadawany na żywo w każdy piątek z londyńskiego studia Above & Beyond.

Do roku 2007 największym koncertem grupy był występ przed 30-tysięczną publicznością w Polsce. Rekord ten pobili na sylwestrowym koncercie w Rio De Janeiro, gdzie zagrali dla... miliona osób. Przyjęli system grania koncertów w weekendy, gdyż w ten sposób mogą skupić się w pozostałe dni na pracy w studiu. Odwiedzili wiele krajów, zagrali mnóstwo setów na wielu imprezach, ale tak naprawdę, tylko czasami zdarza im się zabalować.

- Podczas koncertu w Indonezji promotor postawił dla nas ogromną czerwoną kanapę na środku parkietu, oddzieloną od reszty bramkarzami - wyznał Paavo BeatPortal.com. - Było tam 25 fantastycznych dziewcząt, siedziały dookoła kanapy i czekały na nas. Oprócz tego mieliśmy zapewnione drinki i świeże owoce. Pomyśleliśmy sobie "cholera jasna, to się nazywa rock and roll".

W roku 2008 w celu uczczenia setnego wydawnictwa labelu Anjunabeats dali serię spektakularnych koncertów na plażach całego świata. Jeden z nich odbył się na Beach Party w Gdyni.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Markus Rose [2011-05-21 19:40]

RE:
Fajny artykuł , krótki i tematyczny , nie miałem pojęcia ,że przełom to był remx dla Madonny , chyle czoła przed panami :)

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~rols [2009-02-28 15:26]

http://www.wrzuta.pl/audio/yNoQsgZzlW/set_beauty_epictrance_dj_tevo

odpowiedz