szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Orange the Juice

Orange the Juice

 • Ocena ogólna:

  4.67/5
  [12 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 4306

  Ostatnio odwiedzany: 2020-03-28

Orange the Juice to zespół pochodzący ze Stalowej Woli, wielokrotnie nagradzany na przeglądach muzyki rockowej w Polsce, głównie ze względu na swoją nieszablonową twórczość i muzyczny eklektyzm.


Grupa zadebiutowała w 2008 roku płytą "You Name It" wydaną przez oficynę ARS MUNDI. Krążek został uznany za najlepszy album w kategorii "Best Breakthrough Artist of the Year" przez jeden z największych na świecie niezależnych serwisów muzycznych, amerykański magazyn 411mania.com.

Grupa miała okazję występować m.in. jako support na warszawskim koncercie The Young Gods oraz na jednym z największych europejskich muzycznych festiwali, węgierskim SZIGET Festiwal. Zespół został także zaproszony przez austriackie miasto Linz, Europejską Stolicę Kultury 2009 do reprezentowania Polski wraz z innymi wykonawcami w ramach imprezy a "A Dozen of Europe" przybliżającej muzykę najciekawszych wykonawców z krajów Europy Wschodniej. Grupa wystąpiła także na 21 edycji niemieckiego festiwalu ZAPPANALE hołdującego twórczości Franka Zappy, gdzie została entuzjastycznie przyjęta.

Orange the Juice obecnie jest w trakcie wieloetapowego procesu rejestracji drugiego krążka zatytułowanego "The Messiah Is Back". Zespół zapowiada także teledysk, który zostanie zrealizowany z Grupą 13, profesjonalnym domem produkcyjnym specjalizującym się w produkcji videoclipów.

Dnia 26 sierpnia miała miejsce premiera pierwszej w dorobku mini płyty Orange the Juice. Wydawnictwo zatytułowane "Romanian Beach" wydane w formie CD jest płytą w pełni dystrybuowaną bezpłatnie, dzięki wsparciu Stalowej Woli rodzinnego miasta muzyków.

Przygotowana przez Orange the Juice EP'ka "Romanian Beach" jest mini albumem, zapowiadającym drugą dużą płytę zespołu zatytułowaną "The Messiah Is Back". Za finalny miks oraz mastering całości odpowiada Piotr "Falko" Rychlec, znany ze współpracy choćby z Justyną Steczkowską, Stanisławem Sojka, Matragona, Tołhajami, czy Zbigniewem Holdysem. Okładkę krążka, podobnie jak w przypadku debiutu Orange the Juice, przygotowało Studio TOFU z Gdańska. Płyta będzie dostępna bezpłatnie także w wersji cyfrowej w Internecie.

Aktywnym partnerem płyty jest miasto Stalowa Wola, które od samego początku wspiera działalność Orange the Juice, jako jednej ze swych kulturalnych wizytówek. Zespół jest już laureatem cyklicznej nagrody "Gałązka Sosny" przyznawanej corocznie przez miasto, oraz otrzymał także tytuł Ambasadora Miasta Stalowa Wola.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!