szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

podobni artyści

The Jet Set

fot. AKPA

The Jet Set

 • Ocena ogólna:

  3.5/5
  [12 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 5345

  Ostatnio odwiedzany: 2019-06-17

The Jet Set to polska formacja popowa, której wokalistką była urodzona w Sankt Petersburgu, Sasha Strunin. Zespół zadebiutował w 2006 roku longplayem "Just Call Me", który zdobył w Polsce status złotej płyty. Trzy lata później The Jet Set zakończyli działalność.


Początki formacji sięgają grudnia 2005 roku. - Zaczęło się od lekcji śpiewu - wyjaśniała Sasha. - Najpierw uczyłam się grać na pianinie w podstawowej szkole muzycznej, a kiedy miałam 11 lat, rozpoczęłam naukę śpiewania. Moja pani profesor poleciła mnie producentowi, który szukał młodej wokalistki. Do składu realizator dokooptował jeszcze Amerykanina Traya - tak narodził się duet, który został ochrzczony szyldem The Jet Set. Na początku następnego roku skład zarejestrował pierwszy singel z piosenką "How Many People". Z utworem tym już 28 stycznia formacja wystąpiła podczas krajowych eliminacji do konkursu Eurowizji. Ostatecznie rywalizacji nie wygrała, zajęła jednak 3. miejsce, dzięki czemu udało jej się zaistnieć na polskiej scenie. W parze z pierwszym sukcesem grupa rozpoczęła także regularne koncerty na terenie kraju.

Jeszcze w pierwszej połowie 2006 roku doszło do zmiany w składzie - Traya zastąpił David J. Na wiosnę pojawił się pierwszy zwiastun debiutanckiego albumu "Just Call Me", z tak samo zatytułowaną piosenką. Pełen krążek trafił do sprzedaży 24 lipca 2006 roku. Proponowana przez zespół muzyka była wypadkową popu, rapu, dance'u i R&B. - Od dziecka miałam pociąg do takiej muzyki. Słuchałam Michaela Jacksona, Whitney Houston i marzyłam o tym, żeby kiedyś śpiewać i występować przed publicznością. Już jako dziecko stawałam przed lustrem i śpiewałam - opowiadała o muzycznych fascynacjach wokalistka. Longplay okazał się sporym przebojem - jego nakład przekroczył 15 tysięcy egzemplarzy. Dwa miesiące po premierze przyszedł kolejny sukces - utwór "Just Call Me" został nominowany do nagrody Sopot Festival 2006 w kategorii Bursztynowy Słowik i Słowik Publiczności - grupa zajęła drugie miejsce w półfinałowym konkursie. W kolejnym roku zespół ponownie spróbował sił w preselekcjach do Eurowizji (z trzecim singlem "Time to Party"), tym razem wygrywając rywalizację. - Jesteśmy zszokowani, bo nie sądziliśmy, że wygramy - powiedziała po ogłoszeniu werdyktu wokalistka duetu. Niemniej, w konkursie głównym artyści nie zakwalifikowali się do finału. W lutym 2007 roku grupa udała się na potężne tournée po Europie, które swym zasięgiem objęło m.in. Hiszpanię, Łotwę, Litwę czy Ukrainę. Mniej więcej w tym samym czasie zespół zdobył kilka nagród wliczając w to VIVA Comet Awards czy Eska Music Awards.

Pomimo sporych sukcesów, The Jet Set okazało się krótkotrwałym projektem - trzy lata po debiucie Sasha podjęła decyzję o opuszczeniu grupy, co oznaczało jej rozwiązanie. - Dla mnie była to świetna szkoła, którą przeszłam, żeby teraz mieć siłę i doświadczenie na przygotowanie solowej płyty - tłumaczyła Strunin. - Dojrzałam, okrzepłam i wspólnie z managementem podjęłam decyzję, że to dobry moment na nagranie solowego albumu. Jak zapewnia wokalistka rozstanie z Davidem odbyło się w przyjaznej atmosferze. Autorski debiut Sashy ukazał się we wrześniu 2009 roku, a zatytułowany został po prostu "Sasha". W jego nagraniu gościnnie wziął udział DJ Tomekk. - To niesamowita sprawa, z tego co wiem DJ Tomekk po raz pierwszy zarapował po polsku właśnie na moim albumie - opowiadała piosenkarka. - Czuję się wyróżniona, ponieważ Tomekk pracował z wieloma gwiazdami, m.in. z Missy Elliott i z Eminemem. W 2010 roku Strunin rozpoczęła pracę nad drugim longplayem.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!