szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Hania Stach

fot. oficjal. str. Hani Stach

Hania Stach

 • Ocena ogólna:

  3.53/5
  [45 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 10846

  Ostatnio odwiedzany: 2020-04-04

Hania Stach urodziła się 13 stycznia 1981 roku w Warszawie. Ukończyła dwie szkoły muzyczne; podstawową w klasie fortepianu i średnią na Wydziale Rytmiki. Pod koniec roku 2004 Hania Stach obroniła tytuł magistra w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, ze specjalizacją - wokal.


Wystąpiła w "Szansie na Sukces" z Edytą Górniak, i... wygrała! W latach 2001/2002 śpiewała w chórkach Natalii Kukulskiej. Jednak popularność przyniósł jej dopiero program "Idol". O mały włos a nikt by nie zobaczył i usłyszał o Hani Stach, ponieważ zgłosiła się na casting w tak zwanej grupie "awaryjnej" dla osób, które nie mogły uczestniczyć w eliminacjach. Była faworytką drugiej edycji Idola (2002/203) - w rankingach prowadzonych na oficjalnej stronie "Idola" od początku cieszyła się największą popularnością - lecz tuż przed finałem zrezygnowała z udziału w tym programie z powodu kłopotów zdrowotnych.

Od 2003 roku związana jest kontraktem fonograficznym z Pomaton-EMI a jej debiutancka płyta miała swoją premierę 22 maja 2004. Producentem albumu został basista Wojtek Pilichowski. Część aranżacji stworzył Wojtek Olszak wraz z Wojtkiem Pilichowskim a część Marek Kisieliński. Pierwszy singiel pt. "End Of The Road" ukazał się 29 marca 2004 i od razu zdobył uznanie mediów. Teledysk, wyreżyserowany przez Anię Maliszewską. Drugi singiel, tzw. "opolski" pt. "Właśnie w taki dzień" ukazał się 17 maja, a teledysk do niego wyreżyserował Radek Górka.

28 maja Hania wystąpiła w koncercie Premiery podczas festiwalu w Opolu, w którym przedstawiła utwór "Właśnie w taki dzień", zajmując czwarte miejsce.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
ja50 [2012-03-12 20:45]

Tak trzymaj.Pozdrawiam.
Tak trzymaj.Pozdrawiam.

odpowiedz