szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Lily Allen

fot. Alter Art

Lily Allen

 • Ocena ogólna:

  3.83/5
  [101 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 19076

  Ostatnio odwiedzany: 2020-01-28

Lily Allen to obecnie najbardziej popularna na Wyspach Brytyjskich wokalistka młodego pokolenia. Jej najnowszy album „It’s Not Me, It’s You” natychmiast wylądował na pierwszym miejscu UK Albums Chart, a singiel go promujący pt. „The Fear” utrzymywał się na pierwszym miejscu przez cztery tygodnie z rzędu. Nic dziwnego, skoro jej poprzedni album sprzedał się w ponad 2 milionach egzemplarzy, a Allen była nominowana m.in. do BRIT Awards i Grammy.

Lily Allen to artystka nowego pokolenia, która nie została wykreowana przez wytwórnię, ale zdobyła popularność dzięki umieszczeniu swoich utworów na stronie MySpace. Jej profil muzyczny szybko stał się jednym z częściej odwiedzanych miejsc portalu. Internetowa publiczność niezwykle entuzjastycznie przyjęła jej utwory. Wpływowy tygodnik muzyczny NME i BBC Radio One szybko podchwyciły temat zdolnej młodej wokalistki, a dzięki swojej naturalności Lily Allen wkrótce została obwołana żeńskim odpowiednikiem Mike’a Skinnera z The Streets.

Lily od najmłodszych lat zafascynowana była muzyką, która wypełniała jej życie. Na początku były to płyty z kolekcji jej rodziców, następnie na własną rękę odkrywała punk, ska reggae, jungle i drum’n’bass. Brytyjskiej publiczności bardzo spodobał się debiutancki singiel „LDN”, a w połowie 2006 roku Lily wydała płytę pt. „Alright, Still” świetnie przyjętą przez słuchaczy i media. Album wypełniony jest pozytywnymi kompozycjami, z których największy sukces na listach przebojów odniosła piosenka „Smile”. Lily za swoją twórczość została nominowana do Brit Awards w czterech kategoriach (m.in. Najlepszy Album). Dzięki swoim szczerym, często kontrowersyjnym wypowiedziom i poczuciu humoru Lily jest uwielbiana przez prasę i telewizję.

Na nowy album fani musieli czekać dwa lata, bo jak sama Allen mówi: „na gwiazdy popu gotowe płyty czekają w studiach nagraniowych, a ja muszę materiał napisać sama”. Płyta pokazuje dojrzalsze oblicze wokalistki, obfituje w przebojowe kompozycje i jak zawsze szczere do bólu, często ironiczne teksy Lily. Krytycy muzyczni nie szczędzą pochwał, a jak „It’s Not Me, It’s You” przyjęła publiczność pokazują listy przebojów. Okładki magazynów zdobią zdjęcia pokazujące nowy, bardziej dorosły wizerunek artystki. Teraz Lily Allen czeka długa trasa koncertowa po największych festiwalach, w trakcie której odwiedzi też Polskę.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~lilly allen fN :) [2009-02-16 16:35]

i love lilly allen no1 fan eva !!!!

odpowiedz