szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Benassi Bros.

fot. mat. prasowe

Benassi Bros.

 • Ocena ogólna:

  4.57/5
  [7 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 2791

  Ostatnio odwiedzany: 2020-02-26

Benassi Bros., to popularny włoski duet producencki kojarzony przede wszystkim z muzyką dance, electro house i electro-clash. Projekt Benassi Bros. tworzą kuzyni: Benny Benassi i Alle Benassi, którzy karierę rozpoczynali pod koniec lat 80. ubiegłego wieku.


- Muzyka jest moją pasją, dlatego jestem DJ-em, przyznał Benny Benassi w rozmowie z DJ-em Ronem Slomowiczem. - W tym zawodzie nie można kierować się modą, kobietami czy sławą. Takie podejście nie pomaga, wręcz przeszkadza. Dobry DJ nie gra dla siebie, gra dla ludzi. To z nimi na każdej imprezie musi cały czas współpracować.

Marco Benassi Geneser, czyli Benny Benassi urodził się 13 lipca 1967 roku w Mediolanie we Włoszech. Artysta ma również korzenie duńskie, które wiążą się z jego nazwiskiem. Dorastał w mieście Reggio nell'Emilia położonym pomiędzy Mediolanem a Bolonią na północy Włoch. Już jako piętnastolatek grał imprezy, przeważnie w lokalnych klubach. - Do dzisiaj pamiętam pierwszy występ - powiedział Benassi w wywiadzie dla "Mixmag". - Było to w klubie nieopodal mojego domu. Byłem potwornie zestresowany, cały spocony i trząsłem się tak, że ledwo co mogłem obsługiwać sprzęt.

Od początku swojej profesjonalnej kariery muzycznej współpracował ze swoim kuzynem Alle Benassim. W połowie lat 90. dołączył do kolektywu producenckiego Off Limits kierowanego przez Alfredo "Larry" Pignagnoliego. W tym okresie muzycy pracowali między innymi dla takich projektów, jak Whigfield, J.K. i Ally & Jo. Następnie w roku 1998 wydał pierwszy solowy singel złożony z dwóch utworów "Stone Fox Chase" i "Funky Harmonica". W roku 1999 wraz z Jenifer Bersolą nagrał kolejny - "Waitin For You".

W 2001 roku współtworzony przez niego, kuzyna a także "Larryego" Pignagnoli, Davida Rivaerę i wokalistkę Dhany, projekt o nazwie KMC nagrał utwór zatytułowany "I Feel So Fine". Stał się wielkim hitem na początku we Włoszech a później w Wielkiej Brytanii, docierając do pierwszego miejsca UK Club Charts. Dzięki temu Benassi wszedł w krąg bardzo pożądanych i rozchwytywanych DJ-ów. Bardzo pomogły mu również sety klubowe, które grał z takimi sławami, jak Carl Cox, Darren Emerson i Roger Sanchez.

Prace nad debiutancką płytą artysty trwały prawie dwa lata. W końcu w 2003 roku album "Benny Benassi Presents The Biz "Hypnotica"" trafił do sklepów. Tytułowa formacja The Biz, to brytyjsko-rumuński projekt tworzony przez Violettę i Paula Frencha, którzy użyczyli głosów w większości utworów. Na albumie Benassi przede wszystkim miksował muzykę klubową, elektroniczną z dźwiękami keyboardów charakterystycznymi dla lat 80., wyraźnie zaznaczając linię basu. Płyta promowana była aż sześcioma singlami: "Don't Touch Too Much", "Able To Love", "I Love My Sex", "Satisfaction", "No Matter What You Do", "Love Is Gonna Save Us", które na przestrzeni dwóch lat kolejno trafiały do rozgłośni radiowych. Spośród nich utwór "Satisfaction" przyniósł Benassiemu największą sławę. Nagranie obecnie zaliczane jest do kanonu muzyki house i electro house. Do utworu nakręcono bardzo charakterystyczny teledysk, w którym skąpo ubrane dziewczyny obsługują różnego rodzaju narzędzia. Dużą popularnością cieszyło się również nagranie "Able To Love", które trafiło do czołówki Official European Dance Chart oraz innych renomowanych list.

Po ogromnym sukcesie "Hypnotica" Benassi zacieśnił współpracę z kuzynem Alle, w ten sposób tworząc formację Benassi Bros. W 2004 roku artyści zadebiutowali płytą "Pumphonia", do powstania której ponownie została zaproszona formacja The Biz a także wokalistki: Sandy i Dhany. Na albumie artyści poruszali się wokół popularnego electro, house, electro house oraz electro-clash. Płyta stała się kopalnią klubowych hitów a szczególnym uznaniem i popularnością cieszyły się: "Illusion" i "Hit My Heart".

Jeszcze w tym samym roku Benassi Bros., pod pseudonimem Bat67 wyprodukowali utwór "I Want You To Come". Rok później światło dzienne ujrzała ich kolejna długogrająca produkcja. Na krążku zatytułowanym "...Phobia" w warstwie muzycznej praktycznie nic się nie zmieniło. Muzycy nadal eksplorowali electro i electro-clash. Jednak lista wokalistów została rozszerzona o Naan, duńską piosenkarkę dance. Ponownie płyta cieszyła się dużym zainteresowaniem przede wszystkim na parkietach klubowych w całej Europie.

Pomimo wielu koncertów, artyści znaleźli czas, aby podjąć współpracę z innymi muzykami. W tym czasie remiksowali utwory dla OutKast, Goldfrapp, Feliksa da Housecata a także dla Tomcraft i Fischerspooner. Jeszcze większą popularność Benassi zyskał dzięki współpracy z żywą legendą muzyki hiphopwej, formacją Public Enemy. To właśnie dla niej w sierpniu 2007 roku artysta stworzył remiks "Bring the Noise", który rok później otrzymał prestiżową nagrodę Grammy w kategorii najlepszy remiks dance.

W 2005 roku Benassi założył własną firmę Pump-Kin Music, która w założeniu ma promować nowych, młodych i zdolnych producentów. Oprócz formy wydawniczej, artysta zajął się również organizacją koncertów na całym świecie, ponadto stworzył dwie promocyjne kompilacje "Cooking for Pump-Kin: Phase One" oraz "Cooking for Pump-Kin: Special Menu".

Ostatnia produkcja artysty, płyta "Rock 'n' Rave", ukazała się 16 czerwca 2008 roku. Nad jej powstaniem kuzyni pracowali ponad 3 lata. Do tej pory promują ją dwa nagrania: "I Am Not Drunk" i "My Body". Artysta ma również na koncie kompilację "Toolroom Knights", która światło dzienne ujrzała 6 kwietnia 2009 roku. Longplay prezentuje przede wszystkim ulubione nagrania artysty, które ponownie zostały przez niego samego zmiksowane. Wśród dwudziestu sześciu projektów są między innymi: Golden Bug, Deadmau5, Mobbing, ATFC, czy Faithless.

Benassi realizuje się również jako radiowiec. Raz w tygodniu prowadzi godzinną audycję "The Benny Benassi Show", która nadawana jest na antenie Sirius XM Radio na kanale Area sformatowanym na dźwięki house, trance, progressive house, dance.

Muzyk wielokrotnie występował w Polsce. Był chociażby gwiazdą na polskiej edycji imprezy Global Gathering, która odbyła się 6 czerwca 2009 roku w Poznaniu.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!