szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Anna Serafińska

fot. AKPA

Anna Serafińska

 • Ocena ogólna:

  4.76/5
  [17 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 14556

  Ostatnio odwiedzany: 2019-10-17

Anna Serafińska, urodziła się 9 listopada 1974 roku w Sosnowcu. Anna Serafińska jest absolwentką klasy skrzypiec katowickiego liceum muzycznego (gdzie parała się również dyrygenturą), absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.


Od października 1997 asystentką w klasie śpiewu na tymże Wydziale, w styczniu 2004 jako pierwsza w Polsce obroniła tytuł doktora w dziedzinie śpiewu rozrywkowego.

Jest laureatką licznych nagród, wyróżnień i stypendiów (m. in. I nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych Zamość ’94), na swym koncie ma współpracę z większością znakomitości polskiej sceny jazzowej. Wiosną 2000 czytelnicy Jazz Forum przyznali jej tytuł Nowej Nadziei Polskiego Jazzu za rok 1999. Zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej - od standardów w ich klasycznym brzmieniu po nowoczesne formy - i jej pokrewnymi (funk, soul). W swym dorobku ma dwie solowe płyty.

Pierwsza to album “Nieobecni” nagrany do tekstów Jonasza Kofty z muzyką Janusza Strobla i Zbigniewa Jaremko (1997), druga to płyta autorska “Melodies” (1999). Nagrywa także utwory na płytach innych wykonawców.

Ma duże i różnorodne doświadczenie sceniczne - od koncertów klubowych po udział w festiwalach w Polsce i za granicą (m. in. Litwa, Włochy, Malta, Niemcy, Holandia, Szwajcaria, Ukraina, USA-IAJE annual conference) oraz produkcjach telewizyjnych i radiowych (m.in. płyty "Jonasz Kofta - Kofta Jonasz", "Jonasz Kofta ... na bis - koncert", Katarzyna Gaertner - "Czar korzeni").

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!