szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Kasia Cerekwicka

fot. AKPA

Kasia Cerekwicka

 • Ocena ogólna:

  4.08/5
  [72 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 9623

  Ostatnio odwiedzany: 2019-04-22

Kasia Cerekwicka ukończyła szkołę o profilu "mechanik samochodowy". Wydaje się to dość nietypowe, jednak Kasia Cerekwicka pokazała, że głęboka wiara we własny talent, konsekwencja w realizowaniu swych marzeń, umiejętność wyciągania wniosków z porażek i ciężka praca czynią cuda.


Jak mówi Kasia – z muzyką miała do czynienia już w podstawówce – w szkole muzycznej uczyła się w klasie fletu i fortepianu. Już wówczas bardziej niż nauka solfeżu fascynowały ją jednak czarne wokalistki – Whitney Houston, później Anita Baker, Toni Braxton, Mary J Blige. Wspomina: „zamykałam się wówczas w pokoju i godzinami wydzierałam, bo trudno to było nazwać inaczej”. Już wówczas wiedziała, że chce śpiewać, choć równocześnie zdecydowała się kształcić na mechanika samochodowego w koszalińskim technikum. Pasji do męskiej profesji nie starczyło na długo – zwyciężyła miłość do muzyki. By sprawdzić się wokalnie – w wieku szesnastu lat Cerekwicka wystartowała w programie „Szansa na sukces”. Wykonała piosenkę „Wyszłam za mąż, zaraz wracam” z repertuaru Ewy Bem i … zdobyła główną nagrodę! Wówczas porzuciła marzenia o karierze mechanika i przeniosła się do stolicy - „Klucz francuski na stałe zamieniłam na mikrofon”. Bez żalu, bo jak wspomina „choć mnie to interesowało, to jednak było to bardzo szowinistyczne środowisko i dziewczyny nie miały lekko.”

Pierwsze miesiące w Warszawie to nowy „ogólniak”, praca nad demo i dorywcze zajęcia w reklamach. Kasia wystąpiła też w konkursie Debiutów Opole’97 i zaczęła śpiewać „chórki” w zespole Edyty Górniak. W 1998 roku Cerekwicka podpisała kontrakt z Sony Music i wydała album „Mozaika”, który mimo przychylnych recenzji krytykow, nie stał się sukcesem komercyjnym. Po roku od wydania płyty Kasia wróciła do rodzinnego miasta i zaczęła – jak mówi „z nudów i braku perspektyw” - studiować zaocznie politologię na Uniwersytecie Warszawskim. Na szczęście nie zarzuciła swych muzycznych pasji. W tak zwanym międzyczasie zrobiła kilka nowych wersji demo ( m.in. z Yaro). Zaprzyjaźniła się też z ówcześnie nieznaną Kasią Klich, u której zaczęła występować w chórkach.

W 2001 roku poznała Piotra Siejkę, kompozytora i producenta, który współpracował m.in. z Edytą Górniak i Natalią Kukulską. Kasia przyznaje, że dla niej było to ważne spotkanie: „Nagraliśmy kilka utworów, które specjalnie dla mnie napisał. Cieszyłam się, że wreszcie trafiłam na kogoś, kto kocha taką muzykę jak ja! Nasze wspólne demo bardzo spodobało się wytwórni”. Niestety, kiedy już mieli wspólnie wchodzić do studia, zmieniła się struktura i dyrekcja firmy i do realizacji nagrań nie doszło. Kasia postanowiła rozwiązać kontrakt i spróbować szczęścia gdzie indziej. Minęły kolejne trzy lata pracy nad materiałem i cierpliwego dobijania się do drzwi płytowych wytwórni. Cerekwicka wspomina dziś, że wówczas nikt nie wierzył, że w Polsce mogą przyjąć się brzmienia soul i r’n’b: „Były momenty zwątpienia, ale głęboko wierzyliśmy z Piotrkiem w to, że w końcu ktoś nas doceni i nasza praca nie pójdzie na marne.”

Gdy w Polsce klimat dla „czarnej” muzyki stał się bardziej przyjazny, materiałem ponownie zainteresowała się firma Sony BMG. „Pomyślałam – do trzech razy sztuka” - mówi Kasia. „ Poszłam na rozmowy, a entuzjazm z jakim zareagowali na nasze piosenki, natychmiast dodał mi skrzydeł. Szybko zaczęliśmy tworzyć nowe utwory i tak po dziewięciu latach starań, nagrałam płytę o jakiej zawsze marzyłam. Bez nacisku, bez kompromisów”. Śladem dawnych perypetii jest niezwykle znaczący tytuł nowego krążka - „Feniks”, którego premiera zapowiedziana jest na 20 lutego 2006. Album udowadnia, że Cerekwicka to odrodzona, pełna życia artystka, która po długim czasie mogła w pełni zrealizować swe ambicje. To wreszcie repertuar - jego autorem jest Piotr Siejka - na miarę świetnego głosu piosenkarki, która studiuje na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Kasia uwierzyła w siebie i nie boi się porównań z innymi wokalistkami.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +1 [1]
~piotr [2017-03-17 14:11]

Kacha to piękna,zmysłowa,atrakcyjna i seksowna kobieta,która zdecydowanie potrafi śpiewać.Jest autentyczna i normalna.PS Ma cudowne stópki ;)

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~21031969100 [2010-11-30 21:25]

kasia cerekwicka
piękna piosenkarka

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~ona [2010-07-24 22:50]

wspaniała płyta
uwielbiam słuchać co dzień płyty kasi cerekwickiej fe-male każda piosenka jest jak perełka a "ballada o miłości" to arcydzieło pod względem wokalu i muzyki czyli cała aż mam ciarki kasiu BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~Sara55 [2010-06-13 08:25]

Super-Kasiu
Pieknie śpiewasz..uwielbiam Cię slychac..

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~fetyszta [2009-12-18 20:11]

bosa Kaśka
Kaśka jest świetną wokalistką,tylko bardzo rzadko pojawia ,dla mnie na bosaka,była tylko w 2 teledyskach boso, i jeszcze tańczyła po udanym koncercie -hity na czasie w Wrocławiu na bosaka,to musiał być piękny widok,piękna Kasia powinna iść w ślady koleżanek z sceny przecież Justyna Steczkowska ,Ewelina Flinta tańczą na bosaka na scenie

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~zojka [2009-11-05 14:43]

Brawo- Kasia
Jesteś fantastyczna z bardzo dobrze ustawionym , brzmiącym głosem- nieporównywalnym z żadną polską artystką.O ile wiem jesteś pod opieką Renaty Danel - mojej znajomej z festiwalu ,,Opole 77 " gdzie również występowałam z zespołem ,,Monastyr".Życzę dużo zdrówka i powodzenia ...

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~zojka [2009-11-05 14:33]

Brawo- Kasia
Jesteś fantastyczna z bardzo dobrze ustawionym , brzmiącym głosem- nieporównywalnym z żadną polską artystką.

odpowiedz