szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Kasia Cerekwicka

fot. AKPA

Kasia Cerekwicka

 • Ocena ogólna:

  4.08/5
  [72 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 9623

  Ostatnio odwiedzany: 2019-04-22

Ponownie wchodzi na rynek – tym razem z podniesioną głową: „Miejsca starczy dla wszystkich” – mówi bez wahania.” Na zachodzie wykonawców r’n’b i soul są tysiące i zawsze dziwiło mnie , że tylko w Polsce nie ma odważnych – nie tylko, by tak śpiewać, ale by puszczać takie brzmienia w radiu. W Warszawie na koncercie Eryki Badu była zapełniona całą Kongresowa i upewniłam się, ze jest popyt na taką muzykę. Postawiliśmy więc na swój własny klimat muzyczny i od początku wiedziałam, ze zrobimy coś innego, od tego, co Piotrek robił z Natalia czy Edytą. Wierzyłam w jego kompozycje, ale też w to, że będę potrafiła wnieść do tych piosenek coś własnego” Trudno dziś spotkać artystę, który do swej pracy podchodziłby z takim entuzjazmem jak Kasia.

Cerekwicka sama napisała wszystkie teksty, choć wcześniej nigdy tego nie próbowała. Jak mówi „wreszcie się przełamałam. Wcześniej nigdy nie miałam natchnienia –a w czasie współpracy z Piotrkiem było tak, że on mi dawał numer, a ja już wiedziałem o czym on będzie. Teksty są proste, ale bardzo szczere, unikam przenośni – bo piosenki które mówią o emocjach powinny być wprost. To zapiski wydarzeń jakie miały miejsce w moim życiu jednak - wbrew pozorom - przeważają w nich pozytywne wibracje.

Wreszcie może powiedzieć z dumą: „ To nasza wspólna praca – każde z nas coś od siebie włożyło, słowa ujarzmiły linie melodyczną… Śpiewam jak chcę i co chcę o czym chcę.” Jeśli chodzi o muzykę i aranże to płytę można określić jako melodyczne r’n’ b, czyli nowocześnie zaaranżowane numery z nutką starego dobrego soulu, nie opierające się wyłącznie na beat’ach, lecz przede wszystkim na harmonii. Cerekwicka nie kryje swoich fascynacji: „ Słychać w niej nasze inspiracje Stevem Wonderem, Johnem Legendem, Mary J.Blige czy Alicia Keys. Chcieliśmy, aby były to piosenki które można odtworzyć nawet unplugged...” Na płycie gra czołówka krajowych muzyków – min. Marek Napiórkowski, Michał Dąbrówka, Piotr Żaczek.

Wśród kompozycji znalazł się też singiel „Na kolana”, który można już usłyszeć na falach radiowych rozgłośni. Piosenkę tę Kasia zaprezentuje też na krajowym finale Konkursy Eurowizji „To pierwszy tekst jaki samodzielnie napisałam i chyba dałam z siebie wszystko. – twierdzi. „To także jeden z najostrzejszych, najmocniejszych kawałków na płycie. Reszta jest troszkę spokojniejsza, w ciut innym stylu. Nie chciałam startować z numerem bardzo soulowym, , bo bałam się, że ktoś może pomyśleć, ze to kontynuacja tego, co robiłam wcześniej. A to nowy rozdział”.

Jak mówi już nie może doczekać się występów „na żywo”. „Zaśpiewałam dotychczas miliardy chórków i choć miałam szczęście pracować z najlepszymi, znudził mi się drugi plan. Traktowałam to jako jakiś etap. Teraz nadszedł czas, by robić coś swojego, a nie odtwarzać czyjeś utwory. Piosenki z nowej płyty znam „na wylot” - mogłabym chyba zaśpiewać je od tylu, łącznie z każdy chórkiem – śmieje się. „Czekam tylko, kiedy zbiorę zespół i będę je mogła zaprezentować wszystkim. Wreszcie będę mogła śpiewać, to co chcę i jak chcę. Robić to, o czym zawsze marzyłam”.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +1 [1]
~piotr [2017-03-17 14:11]

Kacha to piękna,zmysłowa,atrakcyjna i seksowna kobieta,która zdecydowanie potrafi śpiewać.Jest autentyczna i normalna.PS Ma cudowne stópki ;)

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~21031969100 [2010-11-30 21:25]

kasia cerekwicka
piękna piosenkarka

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~ona [2010-07-24 22:50]

wspaniała płyta
uwielbiam słuchać co dzień płyty kasi cerekwickiej fe-male każda piosenka jest jak perełka a "ballada o miłości" to arcydzieło pod względem wokalu i muzyki czyli cała aż mam ciarki kasiu BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~Sara55 [2010-06-13 08:25]

Super-Kasiu
Pieknie śpiewasz..uwielbiam Cię slychac..

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~fetyszta [2009-12-18 20:11]

bosa Kaśka
Kaśka jest świetną wokalistką,tylko bardzo rzadko pojawia ,dla mnie na bosaka,była tylko w 2 teledyskach boso, i jeszcze tańczyła po udanym koncercie -hity na czasie w Wrocławiu na bosaka,to musiał być piękny widok,piękna Kasia powinna iść w ślady koleżanek z sceny przecież Justyna Steczkowska ,Ewelina Flinta tańczą na bosaka na scenie

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~zojka [2009-11-05 14:43]

Brawo- Kasia
Jesteś fantastyczna z bardzo dobrze ustawionym , brzmiącym głosem- nieporównywalnym z żadną polską artystką.O ile wiem jesteś pod opieką Renaty Danel - mojej znajomej z festiwalu ,,Opole 77 " gdzie również występowałam z zespołem ,,Monastyr".Życzę dużo zdrówka i powodzenia ...

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~zojka [2009-11-05 14:33]

Brawo- Kasia
Jesteś fantastyczna z bardzo dobrze ustawionym , brzmiącym głosem- nieporównywalnym z żadną polską artystką.

odpowiedz