szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

podobni artyści

Olaf Deriglasoff

fot. mat. prasowe

Olaf Deriglasoff

 • Ocena ogólna:

  4.56/5
  [36 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 10570

  Ostatnio odwiedzany: 2019-04-23

Olaf Deriglasoff to muzyk sceny niezależnej, kompozytor, autor tekstów, aranżer i producent muzyczny. Olaf Deriglasoff swój pierwszy zespół - Dzieci Kpt. Klossa założył w roku 1981 w Gdańsku. W roku 1985 grupa została jednym z laureatów festiwalu w Jarocinie i dzięki Rozgłośni Harcerskiej stała się znana szerszemu gronu słuchaczy.


W roku 1986 zespół rozpadł się, a Olaf przeniósł się do Berlina, gdzie grywał w różnych formacjach, miedzy innymi, we wspólnym zespole z wokalista znanym obecnie z grupy Kobiety - Grzegorzem Nawrockim, czy w irlandzko-kanadyjsko-australijsko-polskim projekcie Sea of Heads.W roku 1994 wrócił do kraju by przyłączyć się do zespołu Jędrzeja Kodymowskiego - Apteka. Efektem tej współpracy są płyty: „Menda“ (1994) i „Spirala“ (1996). W roku 1996 opuścił zespół i wszedł w skład formacji Maćka Maleńczuka - Homo Twist. Przy jego współpracy powstały płyty „Moniti Revan“ (1997) i „Live after Death“ (2000).

Od roku 1998 równolegle grał w innym krakowskim zespole – Püdelsi. Owocem wspólnej pracy stała się płyta „Psychopop“ (1999). W roku 1997 wziął udział w tworzeniu kompozycji i nagraniu płyty zespołu Tymona Tymańskiego - Kury, pt. „P.O.L.O.V.I.R.U.S“. W 1999 roku nagrał z Kazikiem Staszewskim płytę „Melassa“.W roku 2000, po rozwiązaniu Homo Twist, odszedł z Püdelsów, by zająć się swoim debiutem producenckim, czyli płytą „Yugoton“ (2001). Pełnił tam rolę aranżera, producenta muzycznego, instrumentalisty, wokalisty i autora części tekstów.

W roku 2003 wziął udział w nagraniu płyty Kazika Staszewskiego – „Piosenki Toma Waitsa“. W roku 2001 zaczął współpracę z zespołem Kazik na Żywo. Z grupą tą zarejestrował album „Występ“ (2002). W roku 2004 bierze udział w stworzeniu kolejnej płyty Kazika Staszewskiego „Czterdziesty Pierwszy“. Realizując swoje plany solowe, w roku 2002 założył własną formację Os Gatos. Zespół pracował nad materiałem i po zagraniu trzech koncertów zmienił skład. Zmieniła się też nazwa.

Obecnie Olaf występuje pod własnym nazwiskiem. Powrócił do gitary basowej i oprócz niego zespół tworzą Wojtek Garwoliński na gitarze (Kości, ex-Pivo), Paweł Galus – również na gitarze (Kości) oraz perkusista Mario Bielski (Kości, The Gardeners). W listopadzie 2005 roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta {Produkt}. Nowy materiał, wydany przez Polskie Radio promuje singiel "Perełka".

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!