szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Bonnie Tyler

fot. oficjal. str. Bonnie Tyler

Bonnie Tyler

 • Ocena ogólna:

  4.89/5
  [9 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 8025

  Ostatnio odwiedzany: 2019-06-15

Bonnie Tyler urodziła się w walijskim Skewen, w roku 1953. Swoją muzyczna karierę rozpoczynała u boku zespołu Bobbie Wayne & The Dixies pod koniec lat 60-tych. A po wygraniu jednego z konkursów "młodych talentów" na początku lat 70-tych rozpoczęła śpiewanie w kilku walijskich klubach. Wtedy też Bonnie Tyler założyła swój własny zespół The Mumbles.


W 1976 r poddała się operacji gardła co sprawiło, że jej tembr głosu uległ zdecydowanej zmianie. Jej głos stał się bardziej ochrypły i jednocześnie niepowtarzalny. Tę nietypową barwę natychmiast wykorzystali dwaj panowie: Ronnie Scott oraz Steve Wolfe będący producentami i kompozytorami.

To właśnie ich kompozycja "Lost In France" pozwoliła podbić rynki muzyczne. Szybko potem doczekaliśmy się kolejnego mega-hitu "It's a Heartache". Jednocześnie Bonnie potrafiła prezentować też udane wersje utworów soulowych jak np. "Natural Woman" (z rep. Arethy Franklin) czy "Living in The City" (z rep. Stevie Wondera).

Po singlu "Married Man" (ze ścieżki dźwiękowej "The World Is Full of Married Man") zmieniła firmę płytową, przenosząc się do CBS Records. Wtedy też doskonale znany już producent Jim Steinman (m.in. odpowiedzialny za przeboje Meat Loaf) wziął ją pod swoje skrzydła. Owocem tego stała się piękna ballada "Total Eclipse Of The Heart". Singel ten uplasował się na pozycjach # 1 po obydwu stronach Atlantyku. Warto dodać, że Bonnie była pierwszym w historii walijskim wykonawcą, który zdobył szczyt listy amerykańskiego tygodnika Billboard. Ponadto w Wielkiej Brytanii udanie kontynuowała doskonała passę z przebojem " Faster Than The Speed of The Night".

Wspólnie z równie popularnym wówczas Shakin' Stevensem wydała singel "A Rockin' Good Way", który dotarl do Top 10 listy najlepiej sprzedawanych singli na Wyspach. Nie był to jedyny jej duet, nagrała także utwór "Loving You Is a Dirty Job But Somebody's Got to Do It" wspólnie z Todd Rundgrenem.

Nadal pod okiem Steinmana podbijała listy przebojów, tym razem za sprawą przeboju ze słynnego Footloose, zatytułowanego "Holding Out For The Hero". W 1988 roku powróciła z przebojem "Hide Your Heart", kompozycją Desmond Child.

Po 2 latach przerwy podpisała nowy kontrakt płytowy z firma Hansa czego owocem stał się przebój "Bitterblue". Zawojował on głównie rynek skandynawski. Wtedy też rozpoczęła współpracę z takimi muzykami jak Nick Kershaw, Harold Faltermeyer i Moroder. Pojawili się oni jako kompozytorzy lub producenci. Jej kolejny kontrakt, tym razem z East West ponownie złączył ja ze Steinmanem (album "Free Spirit", 1996). Zabrakło na nim jednak wielkich przebojów.

Po kilku latach milczenia , powróciła bardzo udanie z krążkiem "Simple Believe". Całość wzbogacona o 2 premierowe angielsko-francuskie kawałki: "Si Demain - Turn Around" i "Si Tout S'Arette (It’s A Heartache)" wykonywane wspólnie z Kareen Antonn.

W roku 2005 Bonnie powraca z nowym albumem zatytułowanym "Wings". Album ukazuje się w większosci krajów Europy pod koniec sierpnia a pilotuje go singel oraz klip do utworu "Louise".

Źródło: JRP Labadee Music

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!